LIVE/ Takimi i Ramës në Kukës, mbështetësit e opozitës çajnë kordonin e policisë

25/06/2019 - 18:23

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e sotme një takim elektoral në qytetin e Kukësit.

Por, ashtu si në qytetet e tjera, mbështetësit e opozitës kanë dalë në protestë duke tentuar të bllokojnë rrugën, për të mos lejuar zhvillimin e mitingut të Partisë Socialiste.

Mësohet se protestuesit kanë çarë kordonin e parë të policisë dhe me thirrjet “Rama ik”, po marshojnë drejt aeroportit.

Ndërkohë, në Kukës kanë mbërritur forca të shumta policie që po përpiqen të mbajnë situatën nën kontroll, duke mos lejuar avancimin e protestës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lëkundjet sizmike të kohëve të fundit në Shqipëri, por edhe në Itali, Greqi, Turqi, etj, lidhen me lëvizjen e pllakave tektonike të Euroa

Sot, nxënësit e Durrësit ju rikthyen bankave të shkollës, pas një ndërprerjeje thuajse 2 javore, që pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntor

Shtëpia e Pushimit në Durrës, ku humbi jetën kryekomisar Bajram Hajdarmataj më 26 nëntor, ka qenë e dëmtuar rëndë nga tërmeti i datës 21

Moti me diell që mbizotëroi gjatë ditës së sotme nuk do të vazhdojë për shumë gjatë pasi pasdite pritet të nisin reshjet e shiut.

Ditën e martë mbushen 2 javë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, por frika dhe traumat tek banorët e Durrësit nuk kanë kaluar ende.

Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara do t’i shtojnë p

Disa prindër kanë zgjedhur që ti mos i çojnë fëmijët në shkollën  9-vjeçare "Emin Duraku". 51 prindër i kanë dërguar ministres së Arsimit

Specialistja e ndërtimit dhe inxhinierja, Luljeta Bozo i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Edi Rama për të dhënë edhe ajo ndihmë

Duke bërë publike shumën e mbledhur deri më tani për të ndihmuar njerëzit e prekur nga tërmeti, Elvis Naçi tha në mbledhjen e dytë të Kom