Llalla: Mund të takoj familjen e Shkretajve

27/12/2012 - 09:35

TIRANE- Kërcënimi për marrjen peng të 300 fëmijëve dhe hedhjen e tyre në erë, ka vënë në lëvizje Prokurorinë e Përgjithshme. Përmes një lidhjeje telefonike, Kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka theksuar se tashmë institucioni i tij është vënë në dijeni të këtij fakti dhe se kanë nisur të gjitha procedurat e nevojshme për shqyrtimin e dosjes në fjalë. "Menjëherë pas leximit të lajmit në 'Gazetën Shqiptare', meqë unë nuk e njoh mirë si çështje, mund t'ju them se ka nisur shqyrtimi i dosjes së rastit të familjeve Shkreta dhe Llani", - thekson në një lidhje telefonike për "Gazetën Shqiptare", kryeprokurori Adriatik Llalla. 

Ai vë në dukje se, pasi të mbarojë shqyrtimi i çështjes, do të vendoset edhe se cila palë ka të drejtë. "Pas shqyrtimit të çështjes do të vendoset edhe fati i saj. Ne jemi angazhuar maksimalisht për këtë çështje, dhe vetëm kur të jem njohur plotësisht me faktet e dosjes, do të vendosim se cila palë ka të drejtë", - vijon biseda me Kryeprokurorin e Përgjithshëm të vendit. Madje, Llalla nuk përjashton as mundësinë e takimit me pjesëtarët e familjes Shkreta. "Pasi të jem njohur me çështjen, nuk përjashtoj as mundësinë e takimit me pjesëtarët e familjes Shkreta", përfundon biseda e Llallës. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 10 ditësh, banorët e kompleksit "Jedas" në Durrës janë rikthyer protestës para bashkisë së qytetit mëngjesin e sotëm.

Një granatë e paplasur është gjetur afër Drejtorisë së Policisë Tiranë teksa punonjësit e UKT po gërmonin për një kanal.

Paga e luftës ka mbledhur pranë drejtorisë së Tatim Taksave mesditën e sotme reth 100 punonjëse të fasonerisë "The Star" në Durrës.

Kolapsi mjedisor që ka përfshirë Durrësin në prag të sezonit turistik me çështjen e mbetjeve urbane, shqetëson jo pak banorët e këtij qyt

"Më shumë se 40 mijë receta me rimbursim kanë marrë falas pacientët kronikë në këto muaj të epidemisë së COVID19 në vendin tonë, krah

Pas punonjësve të policisë, në pension të parakohshëm do të dalin njerëzit e Shërbimit Informativ Shtetëror, institucioni kryesor i sekre

Kryeqyteti do të ketë mungesë të furnizmit me ujë gjatë fundjavës.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Xhentil Bardhi 24 vjeç, njëri nga dy vëllezërit që u ekzekutuan mbrëmë në Krujë kishte ndjekur dhe mbaruar seminarin e priftërinjve në Sh

Rreth 70 punonjëse të një fasonerie në Durrës kanë dalë në protestë duke bllokuar hyrjen e degës së Tatim-Taksave që në orën 07:00 të mën