Lleshaj takon drejtuesit e policisë në Lezhë

17/11/2018 - 13:26

Zëvendës ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim sot me drejtuesit dhe strukturat e policisë së Lezhës. Edhe në këtë qytet Lleshaj ka dhënë porositë e tij sa i përket krimit dhe marrëdhënieve të policisë me qytetarët.

Ky është takimi i katërt i Lleshajt që pas marrjes së detyrës si zv.ministër i Brendshëm me strukturat e policisë. Më herët ai ka zhvilluar takime në Shkodër, Durrës e Elbasan, disa prej qyteteve të përmendura shpesh për nivelin e lartë të kriminalitetit dhe ky dyshohet se zhvillojnë aktivitetin disa grupe.

Mbrëmjen e kaluar Presidenti i Republikës Ilir Meta dekretoi propozimin e kryeministrit Edi Rama për Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një status në Facebook ju drejtohet të gjithë atyre që nuk besojnë në ekzistencën e covid

Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i mjekut popullor në Lezhë, bashkë me nipin e tij, pasi akuzohet se mashtronte qytetarët me

Prokurorja më e re e SPAK, Manjola Kajana, u betua sot përpara Presidentit Ilir Meta.

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor në Durrës ka reaguar në lidhje me pretendimet që u ngritën sot për mungesën e tamponëve.

Kryetari i Sindikatës së Shëndetësisë në Durrës, Zija Alhysa, ka dalë sërish përpara kamerave, për të denoncuar mungesën e tamponëve.

Forcat e policisë së Durrësit kanë mbërritur para Prefekturës, ku ndodhet një numër i madh banorësh që po aplikojnë për grantin e rindërt

Me dhjetëra qytetarë nga Durrësi janë mbledhur në dyert e Prefekturës për të aplikuar për përfitimin e grantit të rindërtimit për banesat

Ministria e Shëndetësisë raporton se situata në Spitalin Infektiv vazhdon të jetë shumë serioze, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur

Tashmë të gjobiturit për shkelje nga policia rrugore mund t'i paraqesin pretendimet e tyre ose ndryshe ankimimet online, pa qenë nevoja p

Pas një hetimi disamujor, finalizohet operacioni policor i koduar "Danubi", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndi