"Logjika idiote e kryetarit trupeshk të Durrësit"

18/07/2017 - 19:17

Një ditë pas publikimit në DurrësLajm të intervistës së prefektit Emiljan Jani, ku shpjegohen arsyet e bllokimit të autobuzëve nga Kosova për të kaluar në rrugën “Pavarësia” në plazh, ka ardhur reagimi i gazetarit kosovar Adriatik Kelmendi.

Në një postim të bërë në Facebook, Kelmendi e konsideron logjikë idiote, shpjegimin e prefektit Jani për arsyen pse janë ndaluar autobuzët me pushues kosovarë të kalojnë në rrugën kryesore të plazhit më të madh në vend.

Le t'i tregojë dikush këtij hajgarexhiu se ky vendim përveç se është diskriminim "racist" është edhe absurditet ekonomik”,shkruan gazetari Kelmendi.

Në të njëjtën kohë ai u bën thirrje pushuesve kosovarë që të bojkotojnë plazhin e Durrësit, por jo bregdetin e Shqipërisë.

“S'ka pse turistët nga Kosova t'ia marrin inat gjithë bregdetit të Shqipërisë për shkak se në krye të Durrësit paska qëlluar një kryetar trupeshk (po i përshtatet kjo "trupeshk" meqë po flasim për det)!”,përfundon reagimin e tij gazetari Kelmendi. 

Postimi i plotë i gazetarit Adriatik Kelmendi

Logjika idiote e këtij kryetarit të Durrësit:
Turistë nga Kosova ka shumë për këtë arsye autobusët nga Kosova duhet të mos lejohen në rrugën afër plazhit, kurse turistë të tjerë ka pak, për këtë arsye të gjithë autobusët me targa jokosovare do të lejohen!
Le t'i tregojë dikush këtij hajgarexhiu se ky vendim përveç se është diskriminim "racist" është edhe absurditet ekonomik.
Derisa të kthjellet ky farë kryetari, kosovarët mund t'i zgjedhin vendet e tjera nëpër bregdetin e Shqipërisë dhe t'ia bojkotojnë e lëjnë krejtësisht Durrësin atij për vete, e ai mund të kënaqet me pakicën - "turistët e huaj".
S'ka pse turistët nga Kosova t'ia marrin inat gjithë bregdetit të Shqipërisë për shkak se në krye të Durrësit paska qëlluar një kryetar trupeshk (po i përshtatet kjo "trupeshk" meqë po flasim për det)!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar Emiljano Shullazin me 14 vite burg për akuzat e gjobëvënies dhe krijim grupi të strukturuar kriminal

Shqipëria pranoi ftesën dhe mori pjesë në Operacionin e koduar “30 Ditë në Det” kundër krimit të ndotjes detare.

Viktimat e atentatit në Durrës para se të vriteshin darkuan me disa shokë në një lokal në periferi të Tiranës.

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Mal të Zi ditën e sotme, duke shkaktuar panik te banorët.

Emrin e “Azem Hajdarit” në Durrës e mban një shesh qendror por edhe një rrugë në qytetin bregdetar.

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se bashkia nuk do të tërhiqet nga projekti për Unazën e Re pavarësisht protestës së ban

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po zhvillon seancën dëgjimore për Alma Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit të Vlorës.

Banorët e ‘Unazës së re” që preken nga projekti i zgjerimit të rrugës për të dytën ditë me radhë kanë bllokuar rrugën përpara bashkisë, k

Sipas parashikimit të Meteoalb, ditët vijuese mbeten në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellë

Dy ditë pas arrestimit nga Policia e Tiranës me qëllim ekstradimin në Itali për të vuajtur dënimin për trafik droge, Universiteti i Tiran