Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq...

18/03/2019 - 22:33

Majlinda Bregu është kthyer në Tiranë. Nga emisioni “Në Kurthin e Pitër Panit”, ajo foli dhe për politikë, rreth marrëdhënieve me Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Bregu u pyet nga fëmijët se cilin ka më shumë shok Bashën apo Ramën.

Hezitoi të jepte fillimisht një përgjigje, por pas këmbënguljes së fëmijëve, Bregu ka thënë se Lulzim Basha i ka dal shok i keq, kurse për Kryeministrin Rama ajo tha se nuk e ka patur asnjëherë shok.

Pyetjes a të ka marrë malli për Parlamentin? “Për këtë Parlamentin sot? Asnjë çik fare”, tha Bregu.

Por si e do zonja Bregu, Shqipërinë?

“E dua me njerëz që ta duan më shumë, e dua me njerëz që të mos flasin në emër të Shqipërisë dhe në emër të vendi për çdo gjë dhe pastaj të merren me pushtetin e tyre personal. E dua që të ketë më shumë fëmijë të gëzuar, me më pak nënë të palumtura dhe të pagëzuara dhe sigurisht me shumë dashuri në çdo shtëpi”, ka thënë Majlinda Bregu e cila prej kohësh ka nisur zyrtarisht punën si Sekretare e Përgjithshme të Këshillit e Bashkëpunimit Rajonal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është thirrur sot në orën 09:30 për t'u paraqitur në prokurori sa i përket hetimit për lobimin në SHBA.

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare dominojnë deri në mesditë në të gjithë shqipërinë.

Jo vetëm bregdeti i Durrësit por edhe objektet historike dhe arkeologjike janë shumë të vizituar në këtë sezon veror.

Pak javë pasi tronditi politikën shqiptare nga publikimi i 6 përgjimeve ku përfshiheshin Vangjush Dako dhe zyrtarë të tjerë të PS-së me k

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelitë e paraburgimit anëtaren e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Suela Musta.

Gazetarja nga Durrësi, Klodjana Haxhiaj ka denoncuar sot përmes një statusi në Facebook, abuzimet e fermerëve me produktet e stinës.

Pasi goditën me gurë eskortën e kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në mitingun në Korçë, tre persona janë vënë në hetim pasi akuzohe

Disa zona të Tiranës do të mbeten nesër disa orë pa drita në pjesën më të madhe të ditës. Shkak për këtë janë investimet në kabina.

E diela, vijon me kthjellime deri pasdite, kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore duke sjellë rrebeshe të shkurtra shi

Këtë të shtunë, banorët e Unazës së Re kanë protestuar sërish kundër projektit për ndërtimin e rrugës që prish banesat e tyre.