Makina i mori flakë në ecje, vëllai i ish-Presidentit tregon momentet e ngjarjes: Dëgjova një zhurmë

31/10/2020 - 11:17

Vëllai i ish-presidentit Bujar Nishani, Ilir Nishani, makina e të cilit shpërtheu në flakë mëngjesin e sotëm në një ndër rrugët më të frekuentuara të Durrësit ka treguar momentet e para të ngjarjes.

Fillimisht 48-vjeçari ka dëgjuar një zhurmë plasësë dhe më pas ka parë flakët në automjet teksa ishte në ecje.

"Dëgjova një zhurmë plasëse, pash flakët nga mbrapa dhe më pas para në makinë.", thotë ai, ndërsa më pas ka dalë menjëherë nga mjeti duke shmangur kështu dëmtimin e tij.

Sipas Nishanit, incidenti u shkaktua për shkak të një difekti në impiantin e benzinës.

"Thjesht difekt në impiantin e benzinës, asgjë më tepër."

Ndonëse nuk e kishte menduar atë që ndodhi, këtë mëngjes drejtuesi i mjetit "Benz" ka lënë mbrapa një erë të rëndë benzine në garazh.

"Sot në mgjes kur dola nga garazhi lash mbrapa një erë të rëndë benzine.", shprehet shkurtimisht ai.

Lidhur me ngjarjen, policia njoftoi më herët se nga hetimet paraprake dyshohet se mjeti ka marë flakë nga një shkëndijë elektrike.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasditen e sotme, në nderim të 51 viktimave që humbën jetën një vit më parë nga tërmeti me magnitudë 6.4 Rihter, u ndezën qirinj pranë pa

Mjeku Leonard Solis tha në emisionin “Opinion” se situata pandemike me klinikën aktuale që po paraqet, do të vazhdojë të paktën edhe për

Ministrja Ogerta Manastirliu në një lidhje në emisionin “Opinion” tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 5750 mi

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka përjashtuar nga gara për plotësimin e Gjykatës Kushtetuese 3 gjyqtarë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të shmangni lëvizjet e panevojshme dhe të kufizohen kontaktet, për të parandal

Bashkia Durrës njofton se Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) dhe forcat xheniere të ushtrisë Ministria e Mbrojtjes Ti

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në shkolla dh

Policia e Shtetit ka gjobitur 659 qytetarë për për mosvendosjen e maskave mbrojtëse anti-Covid, gjatë 24 orëve të fundit.

Të rinjtë e Forumit Rinor Eurosocialist Durrës kanë përkujtuar sot viktimat e tërmetit të 26 nëntorit të një viti më parë.

Këshilli Bashkiak Durrës do të zhvillojë një mbledhje jashtë radhe me mjete të komunikimit elektronik.