Masat kundër COVID-19, Lleshaj inspekton tregjet e fruta-perimeve në Durrës (VIDEO)

10/04/2020 - 14:07

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i shoqëruar nga zv.ministrja Rovena Voda, Prefekti i Qarkut, Roland Nasto, Kryetari i Bashkisë Zhuljen Varfaj, Drejtori i Përgjithshëm i PSH Veliu, zhvilloi një inspektim të masave të marra nga autoritetet vendore e policore për parandalimin e përhapjes së COVID-19. 

Ai i vlerësoi si efikase këto masa, në shërbim dhe mbrojtje të qytetarëve. 

"Në kuadër të inspektimit që po zhvillojmë në Durrës, patëm një vizitë edhe në Bashkinë e Durrësit, dhe inspektuam kryesisht tregjet e futa-perimeve në Durrës. Konstatoj me kënaqësi që janë marrë masa të mira dhe serioze nga autoritetet vendore, nga kryetari dhe nga i gjithë stafi, për të bërë të mundur që tregu të funksionojë si një treg që jep ushqime, por jo si një treg që jep infeksion për qytetarët. Dhe siç duket qartë, masat janë marrë të mira", u shpreh ministri Lleshaj.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një ceremoni të veçantë, të zhvilluar në bazën ajrore të Farkës, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe ambasadorja e Shteteve të Bash

Sipas MeteoAlb, vendi ynë në pjesën e parë të ditës mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, të cilat gjenerojnë reshj

Edhe pse situata e Covid-19 në Shqipëri paraqitet e qëndrueshme, gjatë një interviste ne emisionin “Opinion”, Ministrja e Shëndetësisë Og

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes 4-orëshe të Këshillit Politi

Durrësi e ka humbur vendin e dytë pas kryeqytetit përsa i përket rëndësisë që qyteti bregdetar ka në rritjen ekonomike në shkallë vendi.

Pas nismës nga qeveria në lidhje me përgjimet nga policia pa autorizimin e prokurorit, ka reaguar Komitetit Shqiptar i Helsinkit

"Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit" stacionin e radhës për firmosjen e peticionit e ka pasur në Lushnje.

Mjeku Pëllumb Pipero, i cili i bë shumë popullor gjatë pandemisë nga koronavirusi, me këshillat që jepte për qytetarët është shpallur “Qy