Maskat grabisin bashkëkombasit shqiptarë, të cilët kalonin kufirin ilegalisht

27/12/2012 - 09:58

 

GJIROKASTËR- Grabitën me armë zjarri bashkëkombasit, pranga 2 shqiptarëve në Kakavijë. 

Nga hetimet paraprake mësohet se Bushi Rukaj e Eugen Beca, në bashkëpunim me njëri-tjetrin janë futur në tokën greke nëpërmjet kufirit jeshil dhe duke përdorur armë zjarri automatike dhe maska të cilat i fshihin në territorin e shtetit grek u kanë dalë përpara dy shtetasëve nga Vlora dhe Shkodra të cilët kalonin ilegalisht kufirin jeshil nga Greqia për të hyrë në Shqipëri . 

Nën kërcënimin e armës së zjarrit shtetasit e arrestuar u kanë vjedhur shtetasëve V.M 36 vjeç nga Vlora dhe M.B 24 vjeç nga Shkodra 1325 Euro , një varëse floriri , një orë dore dhe dy telefona celularë. 

Kapja dhe arrestimi i shtetasëve Bushi Rukaj dhe Eugen Beca, u bë në aksin rrugor Jergucat Kakavije , ku shtetasi Bushi Rukaj ishte duke drejtuar automjetin tip Benx me targa AA 247 EJ, i cili u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej rreth një jave anijet e flotës së peshkimit në Durrës qëndrojnë të ankoruara për shkak të motit të keq.

Disa persona, siç duket familjarë me njëri-tjetrin pasi dy prej tyre janë një çift pleqsh dhe një tjetër është fëmijë, kanë tërhequr vëme

I ftuar në një konferencë me temë "Menaxhimi dhe përdorimi i pasurive të sekuestruara", ambasadori i BE-së Luigi Soreca nënvizoi nevojën

Punonjësit e IKMT-së kanë vazhduar procesin e shembejve duke prishur 2 godina dykatëshe në zonën e Astirit, që është rrethuar mëngjesin e

18 leje drejtimi janë pezulluar në vetëm tre orë kontrolli nga patrullat e policisë rrugore në aksin Tiranë-Elbasan.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu me intensitet të ulët.

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit (IKMT) do të zhvillojë ditën e sotme një tjetër aksion tek Unaza e Re, për shembjen e të

Eurodeputetja Doris Pack ka folur në lidhje me faktin se Arta Vorpsi u betua para noterit e jo para presidentit të Republikës.

Gazetari i njohur Marin Mema ka qenë i pranishëm mbrëmjen e sotme në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Universitetit Bujqësor të T

Ka nisur me rreth 10 minuta vonesë emisioni “Open” i gazetares Eni Vasili në Top Channel mbrëmjen e së enjtes.