Materniteti i Durrësit pajiset me aparatura të fjalës së fundit (VIDEO)

10/01/2019 - 17:40

Materniteti i spitalit të Durrësit është pajisur me aparatura të reja të teknologjisë më të fundit. Bëhet fjalë për pajisje të ekografisë dhe inkubatorë për bebet e sapolindura, të cilat i vijnë në ndihmë personelit të maternitetit.

Mjekja obstetër-gjinekologe, Diana Shahini, shprehet se bëhet fjalë për eko 3D dhe 5D, të cilat janë një ndihmë mjaft e madhe për ekzaminimet e ndryshme të grave shtatzëna.

Pajisjet e reja janë mundësuar falë një fondi të akorduar nga Banka Botërore në ndihmë për pajisjen e spitaleve tona me aparatura dhe pajisje bashkëkohore.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jahti i parë për vitin 2019, në portin e Durrësit është ankoruar në kalatën nr.1.

Klement Balili, i ashtuquajtur si Eskobari i Ballkanit, ndodhet tashmë në pranga.

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro është duke u pyetur në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me skandalin e kompanisë “Dh

Dekani i Fakulteti Juridik, Artan Hoxha, gjatë një takimi me studentët, iu ka bërë thirrje që të ndërpresin protestën, pasi kanë marrë pe

Vijon bojkotimi i mësimit dhe ngujimi në kampusin universitar edhe gjatë ditës së sotme nga studentët e UAMD-së.

Shumë prej tyre studentëve protestues shprehen të vendosur për të vijuar kauzën duke theksuar se nuk do të tërhiqen deri në përmbushjen e

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep një panoramë të situatës së akseve rrugore në vend për këtë të mërkurë.

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Baftjar Rusi, një nga avokatët e Klement Balilit i ftuar në emsionin “Dritare me Rudinën” në News24 ka komentuar nëse klienti i tij ka vi

Zbulohen pamjet që tregojnë momentin e dorëzimit të Klement Balilit te drejtori i Policisë së Shtetit Ardit Veliu.