Materniteti i Durrësit pajiset me aparatura të fjalës së fundit (VIDEO)

10/01/2019 - 17:40

Materniteti i spitalit të Durrësit është pajisur me aparatura të reja të teknologjisë më të fundit. Bëhet fjalë për pajisje të ekografisë dhe inkubatorë për bebet e sapolindura, të cilat i vijnë në ndihmë personelit të maternitetit.

Mjekja obstetër-gjinekologe, Diana Shahini, shprehet se bëhet fjalë për eko 3D dhe 5D, të cilat janë një ndihmë mjaft e madhe për ekzaminimet e ndryshme të grave shtatzëna.

Pajisjet e reja janë mundësuar falë një fondi të akorduar nga Banka Botërore në ndihmë për pajisjen e spitaleve tona me aparatura dhe pajisje bashkëkohore.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Majlinda Bregu është kthyer në Tiranë.

Komisioni i BE për Punët e Jashtme (AFET) dhe Liritë Civile, Drejtësisë dhe Punët e Brendshme (LIBE) kritikuan Shqipërinë dhe vendet e tj

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Johannës Hahn ka zhvilluar një takim me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca.

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e nesërme në orën 10:00 për të çelur garën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm

Një tjetër denoncim nga qyteti i Durrësit, ku përmes një videoje tregohet se si po shkatërrohet historia dhe trashëgimia kulturore e një

Ministria e Brendshme e quan akt terrorist shpërthimin me tritol në një shtyllë të tensionit të lartë në Fushë-Krujë.

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri i është bashkuar thirrjes së KQZ-së, drejtuar partive politike, për dorëzimin e propozimeve për emrat e an

Gjykata e Apelit në Tiranë nuk ka pranuar ankimimin e studentëve, të cilët qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama në vitin 2015.

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Vlorës, Skënder Damini, i cili ishte njëri prej tre anëtarëve të trupës gjykuese që dha aprovimin e uljes s

Katër rrugë të qytetit të Durrësit, pritet të rikonstruktohen së shpejti.