Mbështetës të PD-së grumbullohen të presin me protesta Ramën

22/02/2019 - 11:37

Një grup mbështetësish të PD-së, janë grumbullua për të pritur me protestë kryeministrin Edi Rama në Gjirokastër. 

Rama pritet të mbërrijë së shpejti pasi ka kryer më parë një inspektim të aksit Kardhiq-Delvinë.

Protestuesit të udhëhequr nga deputeti i qarkut Tritan Shehu, janë vendosur krah aksit nacional në hyrje të Gjirokastrës pranë parkut të Viroit.

Protesta është vendosur pas një kordoni forcash policore që për momentin po garantojnë qarkullimin normal të mjeteve.

Pritet që Rama të përshkojë së shpejti këtë aks për të nisur fillimisht takimet me studentët nga Universiteti i Gjirokastrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar burgim të përjetshëm për Namik Velajn, i cili mbyti bashkëshorten e tij dy vite më parë.

Dervis Arapi, 33-vjeçari të cilit iu vra i ati nga vëllezërit Ekonomi në Durrës dy vjet më parë, ngjarje në të cilën u akuzua edhe Jurgen

Pas shpalljes në kërkim nga policia të Dervis Arapi, i cili dyshohet se është hakmarrë ndaj Jurgen Kurtit për vrasjen e të atit ndodhur n

Grupimi "Bicycle Durrës" ka paralajmëruar një protestë përpara Bashkisë Durrës mw 24 mars (të dielën), ku do të paraqiten publikisht kërk

11 nxënës janë helmuar pas një eksperimenti të bërë në shkollë. Ngjarja ka ndodhur në një shkollë në Bulqizë.

Këtë vit, vendi ynë shënon 10 vjet anëtarësim në Aleancën Euroatlantike.

Shkarkohet nga detyra ambasadorja shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdari.

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare dominojnë në ultësirën perëndimore.

Për dy ditë ( sot dhe nesër, e mërkurë dhe e enjte) në disa zona në Durrës dhe Shijak do të stakohet energjia elektrike.