Mblodhën 1,7 milionë dollarë, Fundjavë Ndryshe nuk i bashkohet qeverisë

06/12/2019 - 08:58

“Fundjave Ndryshe” ka vendosur që të mos i bashkojë paratë e mbledhura me fondet e Komitetit të Rindërtimit që drejtohet nga qeveria.

Bordi Drejtues i organizatës thotë se me qeverinë do të ketë vetëm koordinim, por jo bashkim të fondeve.

Sipas të dhënave në platformën “GoFundme”, kjo organizatë ka arritur të mbledhë 1 milion e 754 mijë dollarë.

“Sot zhvilluam mbledhjen e Bordit Drejtues të Fundjavë Ndryshe. Së bashku me Florjan Binaj, Flori Karaj, Agim Baci, Saimir Kristo dhe me video call Emina Cunmulaj, Ermal Mamaqi diskutuam disa çështje rreth ecurisë së aktivitetit tonë.

Në lidhje me fondin e tërmetit, të unifikuar vendosëm të mos bashkohen fondet me Komitetin e Rindërtimit, por të kordinohemi.

Pjesë e këtij programi do të jenë dhe ekspertë vlerësues të lincensuar, për llogari të Fundjavë Ndryshe! Faleminderit të gjithë bamirësve për mbështetjen dhe besimin që kanë tek nisma Fundjavë Ndryshe!”, shkruan Arbër Hajdari, themeluesi i fondacionit të bamirësisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arjan Baci është caktuar si njeriu që do të administrojë 26 pasuritë e sekuestruara të biznesmenit Ylli Ndroqi pas hetimit nga SPAK.

Moti i keq ka shkaktuar probleme në disa zona me rrjetin e energjisë elektrike ndërsa Operatori i Sistemit të Shpërndarjes, OSSH, bën të

Ashtu siç ishte parashikuar, edhe qyteti i Durrësit u zgjuar sot me mot me reshje.

Policia e Shtetit iu ka drejtuar një apel të gjithë drejtuesve të mjeteve lundruese ditën e sotme.

Një person është mbajtur peng në makinë për një orë në Durrës.

Vranësira të lehta dhe të dendura do jenë prezente në vendin tonë duke sjellë mot të vranët dhe reshje në të gjithë territorin.

Rreth 200 efektivë të Forcave të Armatosura u kanë ardhur në ndihmë forcave zjarrfikëse në disa bashki të vendit, ku janë evidentuar disa

Ministria e Mbrojtjes Sociale dhe Trajtimit të Krizave në Greqi sapo ka nxjerrë një paketë të re masash për parandalimin e koronavirusit,

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka folur sot për menaxhimin e situatës së COVID-19 në Shqipëri.

Më 23 janar të vitit 2019, shkarkimi i ish-drejtorit të Hipotekës Durrës Ardian Iljazaj nga kryeministri Rama do të ishte lajmi i ditës.