Mbyllen hetimet për "Toyota Yaris" me 3.4 mln euro, prokuroria iu njofton akuzat të dyshuarve

12/09/2019 - 11:10

Prokuroria e Krimeve të rënda përfundon hetimet për dosjen "Toyyota Yaris". Prokuroria i komunikon akuzën në kuadër të grupit të strukturuar kriminal Edi Likës, Klevi Likës dhe Alban Mollaymerit.

Për të dyshuarit në arrati Elvis Vladi dhe Alfred Vladi po kyren ende hetime dhe kerkime per ti arrestuar. Për të njëjtën dosje po kryhen hetime edhe nga prokuroria belge e cila mori në pyetje të arrestuarit në Shqipëri si dhe kreun e opozitës Lulzim Basha.

Të arrestuarit kanë mohuar lidhjen dhe dijeni për paratë e fshehura në dy automjetet. Të arrestuarve i është komunikuar akuza e pastrimit të produkteve të veprës penale pasi në qershor 2018 iu sekuestruan 3.4 mil euro në dy automjete Toyota Yuris që vinin nga Belgjika. 

Agim Cekës i pushohet akuza e grupit të strukturuar kriminal dhe i komunikohet akuza vetëm për armëmbajtje pa leje pasi gjatë kontrollit në banesë iu gjet një pushkë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Të dhënat e  raportit të Indeksit Global të Hendekut Gjinor të Forumit Ekonomik Botëror të vitit 2020, tregojnë që për vitin 2019 Shqipë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha u shpreh se që nga momenti kur paralajmëroi videon e kryebashkiakut duke konsumuar kokainë në një ambj

Qeveria do të akordojë një bonus prej 250 000 lekësh përveç pagës për të gjithë ata mjekë, të cilët do të japin shërbimet e tyre në spita

Ministria e Arsimit ka vendosur të zëvendësojë ditët e bëra pushim në shkollat e Tiranës, Durrësit, Vorës, Kurbinit, Shijakut, Krujës, Le

Ka mbërritur sot në Shqipëri ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE ka raguar pas protestës së sotme në Povelcë të Fierit, e mbështetur edhe nga dega

Detaje të reja janë zbardhur për Noel Dishi, 29-vjeç i cili është shpallur në kërkim për vrasjen e Vilson Tafçiut dy ditë më parë.

Ky ishte një ndër objektivat e Policisë së Shtetit në vitin 2013, që në njëfarë mënyre edhe u arrit, duke reklamuar përballë publikut një

Policia e Tiranës ka zbardhur vrasjen e ndodhur mbrëmjën e të hënës në zonën e Astirit në kryeqytet, ku u ekzekutua 28-vjeçari Vilson Taf

Studentët i janë rikthyer sërish protestave pas më shumë se një viti shkëputjeje.