Mbyllet procesi i numërimit në Durrës, fituese Valbona Sako (VIDEO)

01/07/2019 - 19:18

Mbyllet procesi i numërimit të votave për kandidatet për bashkinë Durrës.

Nga numërimi i 324 kutive, fituese rezulton kandidatja e Aleancës për Shqipërinë Europiane, Valbona Sako, me 34150 vota.

REZULTATI:

VALBONA SAKOLLARI (BD) 3,513 vota (9.33%)

VALBONA SAKO (ASE) 34,150 vota (90.67%)

Sako fiton ndaj rivales së saj Sakollari, e cila kandidoi nën siglën e BD-së, me një diferencë prej 30637 votash.

Pjesëmarrja e durrsakëve në votime ishte 16%.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me koronavir

Komisioni për Ekonominë dhe Financat, dhe deputetët e Qarkut të Durrësit, nën drejtimin e kryetares së Komisionit, znj.

Komisioni Evropian ka prezantuar vlerësimin e tij për përmbushjen e kërkesave për mekanizimin e mbajtjes së liberalizimit të vizave me Sh

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitur

Sot u zhvillua mbledhja e dytë e Komitetit Rajonal për Zhvillimin e Turizmit, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto, ku

COVID-19 futet në gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit duke pezulluar proceset gjyqësore për ditën e sotme, pasi ka prekur një

Ushtria shqiptare ka zhvilluar dje një operacion për pastrimin e ishullit të Sazanit nga municionet luftarake të depozituara atje ndër vi

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pa

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.