Mbyllet restoranti i Mihal Kokëdhimës, plazhi aty tani mund të shijohet falas

18/08/2019 - 13:57

Restorant Panorma në Vlorë, është mbyllur ditën e sotme teksa Gjykata e Vlorës dha masën arrest me burg, për pronarin, Mihal Kokëdhima, pasi ky i fundit sulmoi një grup turistësh spanjollë.

I ndërtuar pa leje në një nga zonat më të bukura bregdetare në Shqipëri, bregdeti pranë “Panormës” mund të vizitohet falas nga turistët. 

Mbi derën e restorantit është vendosur një tabelë “Mbyllur” dhe bregdeti mund të shijohet pa pasur nevojë të paguash shezlongun e Kokëdhimës, të cilët janë hequr sot nga policia.

Jashtë derës së restorantit qëndron edhe një efektiv policie.

Mihal Kokëdhima u la në burg ditën e sotme për kanosje, tre ditë pasi u arrestua.

 

Një ditë më parë u publikua një video ku Kokëdhima shihej mbi kofanon e disa turistëve spanjollë teksa çante xhamin me duar. Turistët e denoncuan pronarin e lokalit për dhunë ndaj tyre, pasi kishin shprehur pakënaqësi ndaj ushqimit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Të shtohen korsitë për biçikleta në qytetin e Durrësit, e njëkohësisht të promovohet jeta e shëndetshme", me këtë mesazh kanë z

Ish-ministri Gazmend Oketa ishte sot i ftuar në emisionin "Ditë e re" në TV Ora ku ka folur për karrierën në politike si dhe jetën si ped

Mbahet sot në Bruksel Konferenca e Donatorëve për rindërtimin nga tërmeti e organizuar nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur në qytetin bregdetar të Vlorës, ku tre automjete kanë përfunduar në det.

Dita sot nis me një mot të qëndrueshëm. Vendi ynë mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat e lehta do t

Në 3 vjetorin e ndarjes nga jeta të bashkëshortit, Ekelejda Alizoti ka shprehur përmes një postimi të ndjerë dhimbjen për ndarjen e parak

Kjo javë do të fillojë me mot të kthjellët, por mesi i javës do të sjellë ulje temperaturash e reshje në shiu në vend.

Gjeneral Piacentini ishte komandanti i trupave italiane në Shqipëri në momentin e ndryshimit të kryeqytetit.

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim një shkencëtare të re shqiptare, Arta Çikën, e cila ka fituar një çmim të rëndësishëm vit

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, thotë se nga konferenca e donatorëve që do të mbahet nesër në Bruksel, qeveria shqiptare pret që