Më në fund plazh! Çelet sezoni në Durrës (VIDEO)

07/06/2019 - 14:39

Fundjava e parë e muajit qershor ka çelur sezonin veror në Durrës. Kjo e premte ka drejtuar drejt plazheve të Durrësit qindra qytetarë të moshave të ndryshme, të cilët i gëzohen hapjes së sezonit.

Temperaturat që u rritën këtë fundjavë, favorizuan të apasionuarit pas detit, të cilët gjetën të hapur të gjithë operatorët turistikë e gati për të mirëpritur pushuesit.

Nga zona e Shkëmbit të Kavajës e deri në veri të Durrësit në Kallm, të gjithë hotelet por edhe bare e restorante, kanë pritur me padurim përmirësimin e kushteve atmosferike. Operatori i “DurrësLajm” sjell edhe pamjet e para të pushuesve që lahen në det këtë të premte.

Ashtu si pushuesit që kanë rritur kërkesat e tyre në drejtim të cilësisë së shërbimit, hotelerisë dhe kuzhinës, ashtu edhe operatorët turistikë kanë punuar në maksimum për të sjellë nga viti në vit shërbime të mira dhe cilësore në njësitë e tyre.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme, Valbona Sako, kandidatja e PS-së që fitoi në Durrës në zgjedhjet e 30 qershorit, nuk e mori mandatin pasi gjyqtarja Mimoza

Situata politike shqiptare vijon të shqetësojë diplomacinë amerikane.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dhënë një informacion të ri dhe shumë të rëndësishëm për kartat e identitetit.

Komisioneri publik kërkoi shkarkimin nga detyra të kryetarit të Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori në seancën e mbajtur në Kolegjin e Po

Banka e Shqipërisë ka reaguar një ditë pas shkresës që grupi parlamentar i PS-së i dërgoi Kuvendit për shkarkimin e Arben Malajt nga anët

Në kuadër të zbatimit të planit të gjerë operacional për luftën kundër informalitetit, Inspektorati i Punës dhe Sektori

Gjykata e Durrësit nuk i ka dhënë mandatin e kryebashkiakes Valbona Sakos, e cila u shpall fituese në votimet e 30 qershorit.

Shpërthimi i bombolës së gazit në një argjendari të hënën në zonën e ish-Bllokut ishte vetëm një nga rastet e rënda që ne dëgjojmë thuajs

Sektori i Policisë Rrugore në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, bën me dije se për shkak të punimeve që po kryhen në hyrje të qyteti