Me shpejtësi tej normave në Tiranë-Durrës, policia ndëshkon shoferët (VIDEO)

17/06/2018 - 09:49

Gjatë fundjavës, Policia Rrugore vijon me shtrëngimin e masave penalizuese për drejtuesit e mjeteve që thyejnë rregullat e qarkullimit.

Kështu, gjatë natës në autostradën Tiranë-Durrës janë gjobitur disa mjete që ecnin me shpejtësi të madhe, që varionin nga 166 km/h deri 181 km/h.

“Me Policine Rrugore te Tiranes.

Ne rrugen interurbane Tirane – Durres. Vijojne kontrollet me Radar per parandalimin e aksidenteve rrugore.
Konstatime shpejtesie tej tej normave te lejuara qe variojne nga 166 km/h deri 181 km/h. 11 Leje Drejtimi te pezulluara deri ne keto momente. Mos shpejto se në rastin më të mirë të pret Radari, në rastin më të keq aksidenti”,
thuhet në njoftimin e Policisë në ‘Facebook’.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një bust për Konstantinos Katsifas dhe një rrugë me emrin e tij.

Sa herë që nis e ndërtohet një rrugë e re, parimisht të gjithë banorët dhe qytetarët thonë me gëzim “më në fund”!

“Për arsye etike, morale dhe profesionale, dhe të papajtueshmërisë që unë kam me modelin e punës të aplikuar me Ministrinë e Arsimit,

Dy javë pasi mori detyrën, sot ka dhënë dorëheqjen, zv.ministri i Arsimit Taulant Muka.

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Andi Seferi ka vizituar punonjësit e Policisë Bashkiake në pavionin e Spitalit të Traumës, të cilët mb

Debati se si ish-kryeministri nacionalist e populist i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i kërkuar nga drejtësia e vendit, arriti të largohej

Nëntoka e detit Jon vijon të lëkundet nga tërmetet që janë aktive prej disa ditësh.

Lirohen nga burgu dy ish-deputetët e PS-së, Arben Ndoka dhe Arben Çuko, të cilët u arrestuan në sajë të operacionit ‘Vol-Vo 4’.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme ka bërë kallëzim në Prokurori për nxjerrjen e tezës së testimit p

Bashkia e Tiranës njofton se nga përplasja e efektivëve me protestuesit, kanë marrë dëmtime fizike disa prej punonjësve të Policisë Bashk