Mehdi Malkaj, Ramës: I lartë është edhe plepi, por e dhj*sin sorrat

26/07/2019 - 21:49

Artistët e Teatrit Kombëtar vijojnë protestën kundër shembjes së godinës. Mbrëmjen e së premtes atyre u është bashkuar edhe aktori Mehdi Malkaj. Ai kujtoi fjalimin e kryeministrit Edi Rama pas fitores së zgjedhjeve të vitit 2013 ku ai shprehej se “ishte kryeshërbëtor” i qytetarëve.

“Bota nuk udhëhiqet nga numrat, por nga idetë. Le të thotë kryeministri sa ishim apo nuk ishim ne në protestë. Bota udhëhiqet nga idetë dhe idetë i kanë njerëzit e mençur.

Tani unë do bëj një dialog të vogël me kryeministrin tim të dashur. I dashur Kryeministër. Në vitin e largët 2013 ju përpara PS mbajtët një fjalim të do të thoja të shkëlqyer me përjashtim të fjalisë së fundit e cila ishte: “Nga ky moment unë jam kryeshërbëtori juaj”.

Kur jeni kryeshërbëtori, unë jam kryepronari. Apo e kam gabim? Pse na rreh neve pronarëve 3 herë në ditë, para dhe pas buke. Se këtë nuk arrij ta kuptoj. Po ta them edhe si të njohur të lashtë në Universitetin e Arteve.

Ndeshja bëhet me dy takime. Deri dje ishte në fushën tënde, sot është në fushën tonë dhe ne kemi spektatorin tonë dhe kemi ata që na duan fort. Do gjesh belanë, o që ke gjetur belanë… a e dëgjon çfarë po të them? Nuk varet nga gjatësia sa i mençur je. I lartë është edhe plepi, por e dhjesin sorrat…”, – tha Malkaj. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zëvëndës Presidenti Ekzekutiv i Europa Nostra si dhe Paolo Vitti anëtar i Këshillit të kësaj organizate, kanë dërguar një letër në adresë

Pasi kërkoi raportin e pikëzimit të detajuar të çdo anëtari të KLP-së për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm, Arta Marku ka vendosur

Historia e sotme në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, është një denoncim i fortë.

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi ka kujtuar sot ish-kolegun e tij, Sokol Olldashi, i cili humbi jetën në një aksident tragjik më 20 nëntor 20

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim, kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, me kërkesën e kë

Do të hetohet në gjendje të lirë pedagogu i Elbasanit, Denis Himçi, i cili u vu në pranga disa muaj më parë, pasi u denoncua nëpërmjet nj

Me rastin e 20 Nëntorit 1943, në lapidarin simbol të kësaj dite, bashkia e Durrësit ka organizuar një ceremoni në përkujtim të të gjithë

Në 6-vjetorin e aksidentit tragjik, gazetari Sokol Balla ka kujtuar sot ish-deputetin e ndjerë, Sokol Olldashin.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka njoftuar se Xhenierët e Forcave të Armatosura kanë nisur punën për ndërtimin e një ure 33 m të gjat