Mënyra e çmendur dhe e frikshme se si udhëtohet në rrugët e Durrësit (FOTO)

22/07/2018 - 19:19

Këto pamje nuk kanë nevojë për shumë koment... Tre fëmijë të vegjël të futur në bagazhin e një “Benz”-i të tejmbushur, që lëviz ditën për diell, në një aks rrugor të frekuentuar si ai i Porto Romanos në Durrës!

Drejtuesi i automjetit, që me gjasë duhet të jetë babai apo një i afërm i këtyre fëmijëve, me papërgjegjshmëri të plotë ka gjetur si zgjidhje ‘ideale’ futjen e fëmijëve në bagazh, pasi brenda në mjet nuk kishte mjaftueshëm vend për ta!

Për të kaluar një ditë pushimi në plazh, papërgjegjshmëria e një momenti mund të kthehet në tragjedi, pasi fëmijët rrezikojnë jetën e tyre duke udhëtuar në këtë mënyrë të çuditshme e të frikshme.

Çudira të tilla mund të shohësh vetëm në rrugët shqiptare, ku në jo pak raste janë vërejtur persona që hipin sipër makinës apo dalin jashtë xhamave teksa mjeti është në lëvizje, duke mos menduar seriozisht për jetën e tyre.

Këto raste konstatohen në ato akse ku mungon kontrolli nga ana e autoriteteve përkatëse apo prania e uniformave blu, siç është dhe rruga “Aleksandër Goga” që të çon në Porto-Romano, apo dhe më tej deri në Bisht Pallë.

S.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Drejtësisë i ka kërkuar Drejtorisë së Përgjithshme të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, shkarkimin e menjëher

Pas dëshmisë në video të Fredi Alizotit, se ai ishte çuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda me makinë nga drejtori i Policisë së Shtetit

Qeveria shqiptare do të ndalojë importin e automjeteve të prodhuara para 10 vitesh, por ekspertët thonë se ai duhet të shoqërohet me një

Sali Lushaj, babai i këngëtarit të njohur të rrepit, Stresi, ka paditur në Gjykatën e Tiranës deputetin e Partisë Socialiste, Taulant Bal

Forcat e Armatosura kanë shuar plotësisht zjarrin që përfshiu malin e Taraboshit në Shkodër pasditen e djeshme.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu do të merret në pyetje për rastin “Babale”.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Adnan Xholi.

16 tetori në familjen Hoxha është një ditë e shënuar pasi konsiston me 110-vjetorin e lindjes së diktatorit Enver Hoxha.

Në vitin 2017 ka rënë numri i përgjithshëm i emigrantëve që kanë ardhur në Gjermani, megjithatë Gjermania mbetet një vend atraktiv, sidom