Meta dhe Bebe Rexha vizitojnë familjet e prekura nga tërmeti në fshatin e Durrësit (VIDEO)

02/12/2019 - 16:34

Presidenti Ilir Meta se bashku me këngëtaren me fame botërore Bebe Rexha, e cila udhëtoi nga SHBA drejt Shqipërisë për të takuar nga afër familjet e prekura nga tërmeti i fuqishëm, po vizitojnë fshatin Bizën në Ishëm.

"LIVE - Së bashku me Bebe Rexha, duke vizituar një nga familjet e prekura rëndë nga tërmeti në Bizë (Ishëm)", shkruan Meta në Facebook.

Bebe u nis në këtë iniciativë solidariteti së bashku me babanë e saj, ndërsa shoqërohej dhe nga vajza e vogël e presidentit, Era, më të cilën ka një lidhje të veçantë.

Kujtojmë që Bebe ka marrë përsipër ndërtimin e dy shtëpive për dy familje të prekura nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Në orën 11:30 në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, drejtori i Drejtorisë Vendore Durrës Lorenc Shehu do të ketë konferencë për

Është zhvilluar në gjykatën e shkallës së parë në Vlorë seanca gjyqësore për komunikimin e masës së arrestit për Edlira Shehun.

Gjykata e Tiranës dënoi me 7 vite e 4 muaj burg një prej autorëve të vjedhjes së serverave dhe dokumenteve të Prokurorisë së Durrësit, nd

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund t

Më në fund duhet se gjërat po lëvizin për të çuar para drejtësisë të gjithë shkaktarët e dëmeve shkatërrimtare që shkaktoi tërmeti i 26 n

Pas atentatit që u regjistruar mbrëmjen e sotme në një fshat të Peqinit, ku një 26-vjeçar u vra dhe një tjetër u plagos, drejtori i Përgj

Gazetari i njohur Adi Krasta ka nisur mbrëmjen e sotme rrugëtimin e tij të ri profesional, tanimë jo në Tiranë, por në Prishtinë. Ai do t

Mbrëmjen e sotme u luajt derbi mes Partizanit dhe Tiranës, e cila përfundoi me fitoren e bardhëvebluve, me rezultatin 1-2.

Heronjtë e fshehur të pas-fatkeqësisë natyrore, kështu i cilëson Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FNZH) 3 nga inxhinierët, pjesë e ekipit të