Militantët e PS-së në Durrës pengojnë simpatizantët e LSI-së që shkojnë për të votuar (VIDEO)

Postuar: 25/06/2017 - 18:16

Anëtarët e Partisë Socialiste janë përpjekur të sulmojnë simpatizantë të LSI-së.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 18 në qytetin e Durrësit.

Burime për “DurrësLajm” bëjnë me dije se militantët e PS janë përpjekur të pengojnë simpatizantët e LSI-së, që do të shkonin për të votuar.

Më herët nga LSI është raportuar për incidente në disa qytete të Shqipërisë, gjatë këtyre zgjedhjeve, duke përfshirë edhe Shijakun. 

Për më shumë shikoni në videon e mëposhtme përplasjen mes tyre. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kushdo që ëndërron drejtësi nga Gjykata e Lartë, nuk ndodhet në vitin 2018, por në vitin 2014, kohë në të cilën ka ngecur stoku i dosj

   Ambasada Amerikane në Tiranë pranon aplikime për praktikant në Zyrën e Marrëdhënieve me Publikun.

   Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan ka përfunduar hetimet dhe ka depozituar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Elbasan “

Grupi i këshilltarëve të LSI-së bëri dy propozime në Këshillin Bashkiak por asnjë prej tyre nuk u mor parasysh nga bashkia.

Disa vjedhje të ndryshme janë regjistruar në Durrës brenda 24 orëve, ku pre e hajdutëve kanë rënë banesa e subjekte private biznesi.

Personi që shihni në foto është Bledar Jambelli, ose i quajtur edhe ndryshe Rikardo Muho.

Armand Teliti, kreu i këshilltarëve demokratë i cili u ndesh "dhëmb për dhëmb" me kryebashkiakun Vangjush Dako përgjatë gjithë mbledhjes

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, ka mbërritur në Tiranë dhe është pritur me një ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Avokati i Nezar Seitit mohon që klienti i tij të ketë deklaruar se do të bashkëpunojë me drejtësinë italiane.

Ish-truproja i Sali Berishës i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit, ka lajmëruar se është vetëdorëzuar në policinë turke.