Ministri Ahmetaj iu jep zgjidhje atyre që u ka skaduar mjeti i identifikimit

01/04/2020 - 09:20

Ministri i caktuar për menaxhimin e situatës së shkaktuar nga koronavirusi, Arben Ahmetaj iu përgjigj nga emisioni "Opinion", disa pyetjeve që shqetësojnë qytetarët në këtë gjendje fatkeqësie natyrore.

Një ndër shqetësimet e qytetarëve ishte skadimi i kartës së identitetit, por zyrat e ALEAT janë të mbyllura, dhe në këtë mënyrë ata pengohen për të hapur llogari bankare apo procedura të tjera të nevojshme.

Ministri Ahmetaj tregon sesi duhet të veprojnë këta persona.

“Duke e dëgjuar, sapo mendova një zgjidhje… një dokument identifikimi që është valid, mund të jetë patenta apo pasaporta. Pra rasti ku të trija këto karta, direkte dhe indirekte identiteti, ta shtojmë si dokument që të pranohet”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lëkundje tërmeti në Shqipëri janë regjistruar mbrëmjen e sotme.

Vrasja me dy viktima në Mamurras mbrëmjen e së shtunës, rrezikon të prodhojë viktima të tjera.

Një pacient 88-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në spitalin Infektiv.

Pasditen e kësaj të hëne është firmosur nga qytetarët korçarë peticioni për rindërtimin e Teatrit Kombëtar.

Një tjetër komisionere e Vettingut kallëzohet në SPAK

Strukturat e Administratës Doganore kanë sekuestruar një sasi të konsiderueshme mallrash ushqimore në Degën Doganore të Durrësit.

Pas miratimit të listës paraprake të personave që përfitojnë dëmshpërblimin për riparimin e banesave të tyre me dëmtime në nivelin DS1, D

Pas një shkëputje thuajse 3 mujore për shkak të pandemisë Covid-19, studentët e UAMD-së u janë rikthyer auditoreve.

Kopshtet dhe çerdhet rihapën dyert sot në të gjithë vendin pas tre muajsh shkëputje për shkak të pandemisë.

Ashtu si në të gjithë vendin, edhe në Durrës vogëlushët janë rikthyer në kopshte dhe çerdhe mëngjesin e kësaj të hëne.