Mjeku i drejtohet Ramës: Shifrat i manipulon qeveria, jo spitali

20/11/2020 - 20:46

Mjeku Renato Osmënaj që në rrjetet sociale njihet me emrin ‘Xhaxhi doktori’ ka qenë shumë i qartë në lidhje me denoncimin e bërë nga kreu i opozitës Lulzim Basha.

Osmënaj shkruan në Facebook se shifrat i manipulon qeveria dhe jo spitali.

"Babe! Shifrat i manipulon qeveria jo spitali!

Ne jemi në punë 24 orë në ditë, por pa keqardhje po të them se Basha ka të drejtë!

Edhe unë në infektiv punoj", shkruan mjeku Renato Osmënaj në postimin e tij në Facebook.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi mblidhet ditën e enjte për të shqyrtuar 3 kandidatët e tjerë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin se sapo ka kaluar Covid-19.

Presidenti Ilir Meta ka humbur një person të shtrenjtë për të, mikun e tij Arjan Kuçin.

Deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj është infektuar dhe pas tre javëve izolim ka shpallur fitoren nga Covid-19.

Gjykata e posaçme ka ndryshuar masën e sigurisë nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje për gjyqtaren Mimoza Margjeka të arrestuar për ko

Ndëshkohen me masë administrative 512 qytetarë që u konstatuan pa maskat mbrojtëse gjatë 24 orëve të fundit.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Pavarësisht situatës së vështirë dhe të ngarkuar që po kalon Durrësi për shkak të procesit të rindërtimit dhe nga ana tjetër e pandemisë