Mjeku pediatër nga Kosova: Sa shpenzoj për 8 ditë në Durrës (VIDEO)

Postuar: 21/08/2018 - 18:50

   Plazhi i Durrësit konkurron me plazhet e tjera të vendit me çmimet e ulëta që u ofrohen sipas kategorive të gjithë pushuesve.

Në këtë plazh çdo kategori pushuesish gjen shërbime në bazë të të ardhurave që disponon.

Bardhyl Rrahimi është mjek pediatër i qendrës universitare të Prishtinës. Ai ka mbërritur në plazhin e Durrësit së bashku me bashkëshorten dhe tre fëmijët e tyre për 8 ditë. Mjeku nga Kosova thotë se ka gjetur kushte shumë të mira.

“Moti është i ngrohtë dhe çmimet janë të lira, jo si vend turistik”, thotë mjeku. Ata janë duke qëndruar në një banesë në të cilën ofrohen të gjitha kushtet që nga kondicioneri, interneti, kuzhina e të gjitha mobilimet e nevojshme, kundrejt 25 eurove në natë. Mjeku është shumë i kënaqur me çmime dhe me çfarë ka gjetur deri tani.

Ai thotë se me një shumë prej 500 euro do të kalojë së bashku me familjen 5 anëtarëshe 8 ditë pushime në Durrës.

“Në vende të tjera turistike është e pamundur sepse kanë çmime shumë të larta. Në Durrës, çmimet janë të lira ashtu si edhe shërbimet e tjera e për këtë jemi shumë të kënaqur”, thotë kryefamiljari.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër incident ka ndodhur me kompaninë ajrore ”Blu Panorama”.  Report Tv dhe Shqiptarja.com zbulojnë se një pilot i kësaj kompanie ë

Për të gjithë ata që janë në dileme se ku ta kalojnë këtë fundjavë, bëjnë mirë të shijojnë rrezet e ngrohta të diellit, duke u kredhur pë

Të hënën e 24 shtatorit mbi 1000 trupa ushtarakë dhe britanikë do të zbresin në sheshin “Nënë Tereza”.

Nga 1 janari i vitit 2019 nuk do të lejohet importimi i makinave të përdorura mbi 10 vjet prodhim.

Vënia në pranga e grupit kriminal “Bajri” prej 11 personash ka sjellë dhe reagimin e ambasadorit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi S

Klientë të ndryshëm e kishin denoncuar si fakt te komisioni për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale, i cili bëri

Policia e Shtetit ka publikuar momentet nga ndërhyrja për arrestimin e bandës së “Bajrit”, që u finalizua me kapjen e 11 personave.

“Forca e Ligjit” në veprim, shkatërrohet grupi “Bajri”, 11 në pranga e 2 në kërkim.

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në një postim në Twitter shkruan se, operacioni “Forca e Ligjit” ka zhvilluar një goditje ndëshkuese n