“Mos e rruj k**in”, shfaqet ish-ministri Tahiri në përgjimet e Bild

19/06/2019 - 21:09

Media gjermane ka publikuar përgjime të reja në lidhje me të ashtuquajturën “Dosja 184”. Në përgjimin numër tre të publikuar nga Bild, flet edhe ish-ministri Saimir Tahiri.

Në fillim të telefonatës dëgjohet teksa flet deputeti Xhemal Qefalia me shefin e Komisariatit të Peshkopisë Robert Aga në lidhje me angazhimin që kanë bërë për mbledhjen e votave.

Më pas Qefalia i thotë Agës nëse ka dëshirë ta përshëndesë ministrin. “Ja të ta kaloj içik ministrin,”- dëgjohet teksa shprehet deputeti dhe më pas telefonin e merr Tahiri.

“O berto si shkon, shiko nuk shko kjo punë që të më thotë mua ky mere dhe falenderon shefin e policisë, nuk shkon,”- thotë ish-ministri.

Aga: Jo mer, jo e ka keqkuptuar ai.

Tahiri: Megjithatë faleminderit për angazhimin

Aga: E kam për detyrë

Tahiri: Shumë falemniderit dhe mos e rruaj k*rin për atë muhabetin.

Aga: Jam ushtari jot

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Rajon" u mblodh në ambientet e Bashkisë së Tiranës, për të diskutuar dhe ndërtuar startegjin

Këtë të premte, vendi do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, sidomos në zonat veriore.

Liderët e vendeve anëtare të BE janë mbledhur në Bruksel në samitin që pritet të marrë edhe vendimin final sa i përket çeljes së negociat

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka folur në lidhje me negociatat me Tiranën e Shkupin, duke u shprehur se sinjale

Në zbatim të Strategjisë Kombëtare të Luftës Kundër Trafikimit të Personave, sot u organizua një takim me Tryezën Teknike nën drejtimin e

Goditet një tjetër grup që ushtronte veprimtari kriminale në fushën e vjedhjes së pronës në Durrës.

Aplei i Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërkesën e Klement Balilit për të fituar pafajësinë, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së S

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka ndryshuar thuajse të gjithë drejtorët e burgjeve në mbarë vendin.

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokuroria e cila e ka marrë në hetim, i ka hequr

Kuvendi i Shqipërisë po miraton një projektligj, i cili rrit kontrollin mbi prodhimin dhe tregtimin e kripës së jodizuar.