Mot i ‘çmendur’ edhe këtë javë!

14/10/2018 - 16:46

Edhe përgjatë javës së tretë të muajit tetor, sërish në vendin tonë do të mbizotërojnë temperatura të ngrohta, të cilat janë jonoramle për stinën.

Sipas meteorologëve, gjatë gjithë javës do të mbizotërojë mot i ngrohtë ku temperaturat maksimale do të arrijnë në 28 gradë, ndërsa ato minimale në 11 gradë celsius.

Ja parashikimi i motit:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Emisioni invetigativ ‘Stop’ ka sjellë të tjera dëshmi rrëqethëse rreth të ashtuquajturit shëronjësi Shefqet, i cili prek meshkujt në orga

Një marrëveshje mes Ministrisë së Shëndetësisë dhe Urdhrit të Mjekut duket se po ndalon mjekët që duan të shkojnë në Gjermani.

Më datën 21 nëntor 2018, në ambientet e Royal G Hotel Durrës, u zhvillua një workshop për kuadrin ligjor dhe kapacitetet e reagimit ndaj

Një qytetare nga Durrësi ka denoncuar pranë redaksisë së DurrësLajm vjedhjen e lokalit të saj nga punonjësja që kishte marrë në punë si b

Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadorit Bernd Borchardt interesimit të gazetarëve për reformën zgjedhore, situatën në KQ

Task Forca Antikorrupsion propozon shkarkimin nga puna të Drejtorit të Drejtorisë Rajonale të ALUIZNI-t, Vlorë Ardian Musta

Qeveria cakton datën e premte 30 nëntor 2018 ditë pushimi për punonjësit e administratës shtetërore.

Ashtu si Spitali Rajonal edhe në Poliklinikën e Specialiteteve në Durrës, mjekët po përballen çdo ditë e më shumë me radhë të gjata si re

Policia ka paditur në prokurori disa banorë të zonës së "Astirit", të cilët kanë marrë pjesë në protestat e zhvilluara ditët e fundit.