Moti i acartë mbërthen Durrësin, ngrin shatërvani në sheshin "Liria" (VIDEO)

18/01/2021 - 11:42

Moti i ftohtë që ka përfshirë vendin ka bërë që edhe në qytetin e Durrësit të ketë ngrica.

Siç duket edhe në video, për shkak të temperaturave të ulta ka ngrirë uji në shatërvanin e vendosur përballë bashkisë, në sheshin "Liria".

Ndërkohë që qytetarët kanë vendosur të "luftojnë" acarin me veshje më të trasha, të cilët nxitojnë për të mbërritur në destinacionin e tyre për t'i shpëtuar të ftohtit.

Prej disa ditësh, vendi ynë po përballet me mot të ftohtë. Për këtë të hënë, MeteoAlb parashikon se temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -12°C deri në 6°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi lindor-verilindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e pallatit nr.1187/1188, lagjja nr.16 në Durrës kanë protestuar për rikontruksionin që i është bërë godinës ku banojnë 54 familje

Prej datës dy të këtij muaji, në qytetin e Durrësit ka vijuar procesi i vaksinimit antiCovid.

Vranësirat dhe reshjet e shiut e dëborës do te dominojnë sot të gjithë territorin, ku më të dukshme do të jenë në zonat Veriore dhe Veril

Paraditen e sotme, para se të niste mbledhja e Këshillit Bashkiak Durrës, në të cilën ishte parashikuar të kalonte me urgjencë për mirati

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak Durrës, një nga pikat e rendit të ditës ishte ajo me nr.5 ku kaloi për miratim

Vijon te jetë i lartë numri i personave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri.

Personi që i vuri flakën katit të dytë të Drejtorisë Arsimore në Fier është kapur nga policia.

Zjarr në Drejtorinë Arsimore në Fier. Burime zyrtare bënë me dijet se zjarri ka rënë rreth orës 15:10, në katin e dytë të ndërtesës.