Moti për javën e ardhshme, ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu. Ja kur prishet koha

20/09/2020 - 19:10

Java e ardhshme pritet të sjelljë ulje temperaturash në të gjithë territorin në të dyja ekstremet. Sa i përket fillimit të javës, e hëna do të karakterizohet nga mot i kthjellët, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë në 30 gradë, kurse ajo minimale në 16 gradë.

Ndërkohë duke nisur nga dita e martë dhe deri ditëne dielë, do të kemi shira dhe herë pas here rrebeshe në të gjithë vendin.

Ndërkohë që do të kemi dhe ulje temperaturash ku maksimalet do të zbresin nën 30 gradë, ndërsa ato minimale pritet të arrijnë deri në 12 gradë celcius.

Parashikimi i motit për javën e ardhshme:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nesër ndryshon ora, teksa në 03:00, akrepat do të zëvendësohen një orë pas, duke shënuar orën 02:00.

Vijojnë të jenë të larta shifrat e Covid 19 në vendin tonë, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 humbje jete dhe 302 raste të rej

Gjatë kontrolleve në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vend

Duke filluar nga dita e hënë, datë 26 tetor do të nisë edhe dejivimi i trafikut në ish-sheshin “Shqiponja”, pasi po vijojnë punimet për n

Duke nisur nga viti 2021, të gjithë drejtuesit e mjeteve do të mund të pajisen me një leje të re qarkullimi, e miratuar së fundmi nga Min

Kur kanë kaluar më shumë se një javë nga vendosja e maskës me detyrim, duket se qytetarët nuk janë ndërgjegjësuar mjaftueshëm për ta mbaj

Familja Bushi në fshatin Bizë të Ishmit prej 11 muajsh jeton në kontejner, të cilin e ka siguruar vetë pasi banesa është dëmtuar nga tërm

Grevistet e Ballshit, në ditën e dhjetë të grevës, bëjnë me dije se jo vetëm nuk do të tërhiqen, por do iu bashkohen edhe fëmijët e tyre.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Mbrëmjen e sotme, shëtitorja “Taulantia” në Durrës ofronte një pamje tjetër.