Moti zhgënjen të dashuruarit, dita e Shën Valentinit vjen me reshje

14/02/2020 - 08:10

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë me vranësira të shumta në orët e para të ditës, ku reshjet do të fillojnë në zonat veriore dhe gradualisht përfshijnë të gjithë territorin, ku pritet të jenë me intensitet deri mesatar dhe lokalisht intensiv. Por në orët e vona të natës do të kemi përmirësim të lehtë të motit.  

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen ndjeshëm në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -1gradë Celsius, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës dhe Durrësit me 14°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

FONASBA - Federata (ndërkombëtare) e shoqatave kombëtare të brokerëve të anijeve dhe agjentëve detarë (Federation of National Association

Një vajzë e re është dërguar mesditën e sotme drejt spitalit  të Durrësit me ambulancë pasi dyshohet se është infektuar nga koronavirusi.

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim virtual me kryebashkiaken e Shkodrës, Voltana Ademi lidhur me situatën e krijuar

Bashkia e Durrësit ka shenjëzuar rrugët e qytetit në mënyrë që qytetarët të ruajnë distancën në pika shërbimi ku janë evidentuar rradhë.

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela përmes një letre drejtuar prokurorëve iu bën thirrje të kontribuojnë financiarisht me sa munden, në

Ka shkuar në 400 numri i të prekurve me koronavirus në vend.

Vijon që prej ditës së djeshme zjarri në pyjet e malit të Krujës, ndërkohë që raportohet se deri më tani nuk është bërë asnjë ndërhyrje p

Biznesmeni shqiptar Martin Shkreli, i cilësuar si shqiptari më i urryer në SHBA pasi rriti 750 dollarë për pilulë çmimin e një medikament

Gjatë orëve të vona të natës, kur të gjithë qytetarët janë të ngujuar në shtëpitë e tyre nga izolimi për shkak të koronavirusit, ndërsa e