Motori përplaset me makinën në Kënetë, plagoset 29-vjeçari

Postuar: 12/02/2018 - 14:44

Foto ilustruese

Një aksident është regjistruar në Durrës, në zonën e Kënetës, ku janë përfshirë dy të rinj nga Elbasani që po lëviznin me motor e me makinë.

Nga burimet policore, mësohet se një ciklomotor tip “Piaggio”, është përplasur me një mjet tip “Opel” me drejtues shtetasin Xh.A. 26 vjeç.

Për pasojë është aksidentuar drejtuesi i motorit E.B., 29 vjeç, që po drejtonte pa leje drejtimi. Ai ndodhet në spital, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Policia referoi ndaj dy të rinjve materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në një postim në Twitter shkruan se, operacioni “Forca e Ligjit” ka zhvilluar një goditje ndëshkuese n

Verifikimi i ligjshmërisë së pasurisë mbetet kolona kryesore e Vetingut të rreth 800 njerëzve të drejtësisë shqiptare.

Deklarata e historianes shqiptare Elena Kocaqi se në Greqi nuk ka grekë, por janë arvanitas të greqizuar si dhe raca të tjera, nuk ka kal

Territori shqiptar mbetet gjatë gjithë ditës në kushtet e motit të kthjellët përjashtuar Verilindjen dhe zonat Lindore ku pasditja fuqizo

   Pas “furtunës” së shkaktuar në Prokurori për hetimin e kërkuar për 10 prokurorë, Arta Marku, u përgjigj duke thënë se se kjo situatë ë

   Sokol Stojani, një ndër drejtorët kryesorë të Prokurorisë së Përgjithshme u lirua nga detyra më 19 shtator, sipas një urdhri të rrjedh

   143 persona kanë humbur jetën gjatë 8 muajve të parë të këtij viti në aksidente rrugore.

29 prej viktimave ishin femra.

   Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë regjistroi procedimin penal Nr.164/2017 për veprën penale  “Tr

   Qeveria ka zyrtarizuar tenderin për të dhënë me koncesion për 20 vjet kontrollin e pompave në stacionet e karburanteve.

Çështja “Shullazi” vijon të përplasë prokurorë të Krimeve të Rënda dhe kryeprokuroren e përkohshme, Arta Marku.