Mure të shkatërruara e banesa të pabanuara, pasojat e tërmetit në Durrës (FOTO)

22/09/2019 - 22:50

Pasojat që la tërmeti i një dite më parë në Durrës, janë të shumta në disa banesa e pallate.

Banorë të ndryshëm, kanë dërguar pranë redaksisë së “DurrësLajm” pamjet nga banesat e dëmtuara, ku duken qartë muret e shkatërruara, suvaja e rënë dhe dëmtime në pllaka.

Rastet në fjalë janë në zonën e Plazhit, pranë shkollës “Bajram Curri”, ndërsa situata më e rëndë paraqitet te banesa e familjes Himallari në Karpen, Maminas.

Pronari i banesës thotë se kanë dëmtime në muret e shtëpisë, një pjesë e mirë e të cilave kanë rënë dhe ndërtesa është bërë e pabanueshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasada amerikane në Tiranë vazhdimisht nxjerr informacione në lidhje për lotarinë.

Ambasada amerikane në Tiranë vazhdimisht nxjerr informacione në lidhje për lotarinë.

Forca të shumta policie kanë rrethuar disa nga banesat që do të prishen nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në Shkozë.

Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përfshirë vendin tonë kanë bërë që moti të vijojë më kthjellimet në të gjithë territorin shqiptar gja

Shteti i Serbisë vazhdon t'i ketë  borxhe të  mëdha shtetit të  Kosovës.

Teksa mbrëmjen e së mërkurës vulosi përfundimisht JO-në për fillimin e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, presidentit fr

Pas gjestit të ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Berndt Borchardt, i cili pak ditë më parë u tregoi gishtin e mesit banorëve të “Astrit”

Projekti me vlerë rreth 285 milionë lekë dhe i financuar nga qeveria dhe ministria e Financave synon t’i japë një pamje komplet ndryshe s

Jep dorëheqjen kreu i Urbanistikës në bashkinë e Durrësit.