Mure të shkatërruara e banesa të pabanuara, pasojat e tërmetit në Durrës (FOTO)

22/09/2019 - 22:50

Pasojat që la tërmeti i një dite më parë në Durrës, janë të shumta në disa banesa e pallate.

Banorë të ndryshëm, kanë dërguar pranë redaksisë së “DurrësLajm” pamjet nga banesat e dëmtuara, ku duken qartë muret e shkatërruara, suvaja e rënë dhe dëmtime në pllaka.

Rastet në fjalë janë në zonën e Plazhit, pranë shkollës “Bajram Curri”, ndërsa situata më e rëndë paraqitet te banesa e familjes Himallari në Karpen, Maminas.

Pronari i banesës thotë se kanë dëmtime në muret e shtëpisë, një pjesë e mirë e të cilave kanë rënë dhe ndërtesa është bërë e pabanueshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në studion e lajmeve në News 24, komentoi aktualitetin politik, duke u ndalur tek reforma zgjedhore. Ai t

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka publikuar formimin e personave, të cilët ishin pjesë e grupit të punës, të cilët vendosë

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i është drejtuar me një letër publike kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ku i kujton kontratën q

Edhe dietologia Blerina Bombaj ka dalë kundër nismës së kryeministrit Edi Ramës për të bërë pa makina të dielat nga tetori deri në mars 2

Sot ka filluar puna për riparimin e bankinave në shëtitoren Taulantia në Durrës.

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me lajmin se ishte dëmtuar sistemi TIMS.

Sot është Dita Botërore e Fëmijëve të Zhdukur, ndërsa ende nuk dihet fati i shumë prej tyre.

Gazeta franceze "Le Monde" ka shkruar për shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Gazeta e cilëson një akt barbar të qeverisë.

Numri i rasteve të konfirmuara pozitivë në të gjithë vendin sot ka kaluar mbi 1 mijë.