Muri i çarë dhe i shkëputur, pamje të frikshme të një pallati në Golem (VIDEO)

23/09/2019 - 13:49

Tërmeti që tronditi jo pak vendin tonë pasditen e të shtunës, ka shkaktuar dëme të shumta edhe në pallatet e ndërtuara vitet e fundit në zonën e Golemit.

Në redaksinë e "DurrësLajm" ka mbërritur sot kjo video ku pamjet e gjendjes së pallatit pas lëkundjeve sizmike janë të frikshme.

Muri është çarë dhe shkëputur edhe nga pjesa e tavanit, tjegullat e suvaja kanë rënë përtokë dhe shkallët janë në gjendje të vështirë për t'u përdorur.

Kjo është gjendja e pallatit të ndërtuar para 15 vitesh, i banueshëm pjesërisht pasi një pjesë e madhe kanë shtëpi pushimi që e përdorin kryesisht në stinën e verës.

Por ky rast nuk është i vetmi në zonën e Golemit, pasi sipas banorëve ka dhe të tjera pallate që janë shndërruar në të pabanueshëm për shkak të dëmeve të shkaktuara nga lëkundjet e forta të tërmetit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Votat për referendumin mbi shkurtimin e numrit e deputetëve dhe senatorëve kanë përfunduar për gati një javë, ku “Po”-ja fitoi bindshëm.

Covid-19 ishte shkak pse gazetari Erjon Skëndaj, mungoi për një kohë të gjatë në kronikat informative, apo lidhjet e drejtpërdrejta në Ne

Ambasadorët e BE në ditën Europiane të Gjuhëve i janë drejtuar me një mesazh qytetarëve të Shqipërisë për të respektuar masat ndaj COVID-

Pushteti vendor ka rritur ndjeshëm borxhet në pjesën e parë të vitit, ndikuar edhe nga situata e vështirë financiare e krijuar nga pandem

Bashkia e Durrësit ka reaguar zyrtarisht pas akuzave të ngritura nga kryetari i PD Durrës Ferdinand Xhaferaj lidhur me një pallat në lagj

Informacionet e marra nga Instituti i Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit dhe nga qendrat sinoptike homologe të vendeve fqinjë flasin për nj

Çfarë bie jashtë, pikon e futet brenda banesës së familjes Gjera në Hamallaj të Durrësit.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka informuar përmes faqes së saj zyrtare në internet lidhur me situatën e përgjithshme të trans

Ndryshimi i menjëhershëm i motit nga vlera ekstremisht të larta përsa i përket muajit shtator në vlera normale, sjellin dhe këto mini stu