Muri i çarë dhe i shkëputur, pamje të frikshme të një pallati në Golem (VIDEO)

23/09/2019 - 13:49

Tërmeti që tronditi jo pak vendin tonë pasditen e të shtunës, ka shkaktuar dëme të shumta edhe në pallatet e ndërtuara vitet e fundit në zonën e Golemit.

Në redaksinë e "DurrësLajm" ka mbërritur sot kjo video ku pamjet e gjendjes së pallatit pas lëkundjeve sizmike janë të frikshme.

Muri është çarë dhe shkëputur edhe nga pjesa e tavanit, tjegullat e suvaja kanë rënë përtokë dhe shkallët janë në gjendje të vështirë për t'u përdorur.

Kjo është gjendja e pallatit të ndërtuar para 15 vitesh, i banueshëm pjesërisht pasi një pjesë e madhe kanë shtëpi pushimi që e përdorin kryesisht në stinën e verës.

Por ky rast nuk është i vetmi në zonën e Golemit, pasi sipas banorëve ka dhe të tjera pallate që janë shndërruar në të pabanueshëm për shkak të dëmeve të shkaktuara nga lëkundjet e forta të tërmetit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shtyhet afati që kanë qytetarët për të regjistruar ndryshimin e pronësisë së mjetit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugo

Rreziku nga koronavirusi ka anuluar pa afat Komisionin e Venecias. Sesioni plenar do të mbahej në Venecia në 20-21 mars, dhe komisioni do

Moti i keq i dy ditëve të fundit “shërbeu” për të depozituar në shëtitoren “Taulantia” në Durrës grumbuj me leshterikë, të cilët ju mbive

Në orën 18.00 të së premtes përfundon afati për të aplikuar tek platforma online e rindërtimit “Shtëpia ime”.

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar pas thirrjes së ambasadës amerikane që shtetasit amerikanë të kenë kujdes më datë 2 mars,

Gjatë muajit janar 2020, në kalatat e portit të Durrësit janë përpunuar 304 mijë tonë mallra të ndryshme.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri i ka bërë apel qytetarëvet të saj të bëjnë kujdes ditën e hënë kur pritet të mba

Pas lajmit për arrestimin e botuesit dhe analistit Henri Çili, ka reaguar me një qendrim të unifikuar Profesorati i Universitetit Europia

Në Shqipëri botuesi i njohur Henri Çili, pronar i Universitetit Europian të Tiranës, një prej institucioneve arsimore më të mëdha në vend

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në “Twitter” pas publikimit të informacioneve nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Sh