Ndahet nga jeta ish-drejtoresha e NISh-Cigares Durrës

30/10/2020 - 20:52

Ditën e sotme, 30 tetor 2020 ka mbyllur sytë ish-drejtoresha e NISh-Cigares Durrës "Telat Noga", inxhinierja kimiste Ylfete Laçi, 76 vjeçe.

Për shumë vite me radhë, Yli, siç e thërrisnin të gjithë ka dhënë kontributin e saj në një nga ndërmarrjet më historike të Durrësit. E nisi punën në fabrikë si inxhiniere kimiste, për të kaluar më pas në postin e kryeinxhinieres dhe drejtueses së ndërmarrjes.

Kushdo që e ka njohur nga afër e mban mend si një grua të mençur, nxënëse e shkëlqyer dhe profesioniste e zonja.

“Një grua inteligjente, me vlera të larta njerëzore dhe profesionale, por modeste”,- kështu e cilëson shoqja e saj e ngushtë Polikseni Koçi, ndërsa jep lajmin e trishtuar në rrjete sociale.

Varrimi i Ylfete Laçit do të bëhet ditën e shtunë, në orën 14.00 në varrezat e reja të Durrësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi i ftuar mbrëmjen e sotme në Open ka publikuar denoncimin e qytetarit nga Shijaku, të c

Infektohet nga koronavirusi kryetari i bashkisë së Belshi, Arif Tafani.

Që nga dita e nesërme, datë 24 nëntor, ora lokale greke 07:00 deri në orën 07:00 të datës 25 nëntor dogana e Kakavijës, e vetmja pika kal

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë ka shpërndarë një mesazh në rrjetet sociale pasi kryepeshkopi Anastas Janullatos u shërua nga k

Ambasada Gjermane Tiranë njoftoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufi

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Ekspertja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini ka folur në rubrikën "Opinion" në News24 për çështjen e transportimit të të sëm

Luljeta Kopliku, bashkëshortja e inxhinierit elektronik, Bashkim Kopliku ka folur për mediat duke zbuluar më shumë detaje për humbjen e m

Kandidatja për në  Gjykatën Kushtetuese Zhaklina Peto, qe u rikthye ne gare me vendim gjyqësor ka kallëzuar në SPAK nënkryetaren e KED Vi

Dogana greke do të ngrihet në grevë nesër, e si rrjedhojë do të ndërpritet puna në Kakavijë