Ndahet nga jeta kryetari historik i shoqatës "Durrësi"

30/07/2020 - 21:49

Ndahet nga jeta kryetari historik i shoqatës “Durrësi”. Mësuesi i njohur i matematikës dhe inspektori i arsimit ka mbyllur sytë pasditen e sotme, pas një sëmundjeje të gjatë.

Për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore, Myderrizi ishte tërhequr vitet e fundit nga drejtimi aktiv i shoqatës, duke ia lënë në dorë Shpëtim Metanit, i ndarë nga jeta disa muaj më parë.

Për durrsakët, Halil Myderrizi do të mbetet kryetari më jetëgjatë i shoqatës “Durrësi”, e krijuar që në vitet e para të demokracisë. Ai është babai i mjekut të njohur ortopep Neritan Myderrizi.

Njoftimin për ndarjen nga jeta të Halil Myderrizit e njofton në rrjete sociale aktori i njohur durrsak, Xhelal Tafaj.

Postimi i Xhelal Tafaj:

Miq dhe dashamires!

Me hidherim njoftoj vdekjen e vellait tim Halil Myderrizi me te cilin u rrita.dhe Babai i dr.Neritan Myderrizi!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmbaruesit e dyshojnë ministren e Drejtësisë se po tejkalon kompetencat që i kanë dhënë ligjet e reformës në drejtësi për profesionin e

Përmes një postimi në Facebook, gazetarja e kronikës Anila Hoxha ka paralajmëruar se një tjetër emër i njohur i botës së krimit do të kth

Pedagogu i Universitetit të Arteve dhe skulptori i njohur, Arben Bajo humb betejën me Covid-19.

Këtë të diel, deri në mesditë moti parashikohet të mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta.

“Është taktika që ndjek korrupsioni i nxitur nga babëzia. Gjithçka fillon dhe mbaron te babëzia.”

Zhvillimi i një ceremonie celebrimi në anijen e rojes bregdetare, i ka kushtuar vendin e punës zv.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 124 persona janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit, nga të cilet 4 jane regjistruar ne

Situata e infektimeve nga COVID-19 në Shqipëri vijon të mbetet serioze.

Zona historike e Durrësit, nga Amfiteatri te Kulla Veneciane, Kështjella, Hamami Mesjetar, duke përfshirë dhe disa shtëpi historike e ish