Ndahet nga jeta mësuesi i njohur në Durrës, një nga nismëtarët e themelimit të PD-së

22/01/2021 - 20:10

Ditën e sotme ka ndërruar jetë mësuesi dhe inxhinieri i njohur Bashkim Sefa.

Sefa, 79 vjeç, do të mbahet mend nga durrsakët jo vetëm për përkushtimin e tij në arsim, ku për shumë vite me radhë përgatiti breza të tërë gjimnazistësh në shkollën industriale, por edhe si një nga nismëtarët e themelimit të degës lokale të Partisë Demokratike.

Krahas angazhimit të tij pranë këtij formacioni politik, Sefa do të mbante edhe poste drejtuese gjatë viteve të para të demokracisë.

Kreu i PD Durrës, Ferdinand Xhaferraj, përmes një njoftimi në rrjete sociale, ka shprehur pikëllimin e tij për ndarjen nga jeta të ish-inxhinierit të njohur.

“Jam i hidhëruar nga lajmi i ndarjes nga jeta të inxhinier Bashkim Sefa, një nga nismëtaret e themelimit të degës së PD Durrës dhe një nga drejtuesit e përkushtuar vendor në vitet e para të demokracisë.

Inxhinier Bashkimi ishte një nga mesuesit e përkushtuar dhe talentuar duke edukuar breza të tërë në shkollën industriale Durrës.

Ngushëllimet më të ndjera për bashkëshorten, Rina dhe fëmijët.

U prehtë në paqe!”,- shkruan Xhaferraj në rrjete sociale.

Jam i hidhëruar nga lajmi i ndarjes nga jeta të inxhinier Bashkim Sefa, një nga nismëtaret e themelimit të degës së PD...

Posted by Ferdinand Xhaferraj on Friday, January 22, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria vijon të shënojë shifra të larta të infektimeve nga Covid 19, ndërsa i lartë mbetet edhe numri i fataliteteve.

Avokatja e njohur në Durrës, Luljeta Petani, përmes një statusi në rrjete sociale ka kritikuar mënyrën sesi forcat politike janë përfshir

Të gjesh vend parkimi në Durrës, shpesh kthehet në mision shumë të vështirë.

Pas Greqisë, edhe Ministria e Jashtme Shqitpare njofton masa të reja anti-Covid në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Mjeku Tritan Kalo ka bërë disa vlerësime në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia e koronavirusit në vend.

Arqipeshkvi i Shkodrës, Angelo Massafra, është infektuar me koronavirus.

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe so

Pas largimit të leshterikëve nga vija bregdetare e plazhit të Durrësit, aksioni është përqendruar në shëtitoren “Taulantia”.

Gjatë pjesës së parë të ditës së kësaj të shtune, kthjellimet mbeten mbizotëruese në territor.

Dy vëllezër nga Mati kanë ndërruar jetë në një kohë jo më të gjatë se 24 orë.