Ndahet nga jeta mjeshtri i Kantierit Detar Durrës, Kostandin Lepri

26/01/2021 - 22:15

Është ndarë nga jeta ditën e sotme detari Kostandin Lepri, një mjeshtër i njohur i Kantierit Detar.

63-vjeçari është ndarë para kohe nga jeta dhe hidhërimi ka pushtuar jo vetëm familjarët dhe të afërmit, por edhe të njohurit, miqtë e kolegët.

Për ndarjen nga jeta të Kostandin Leprit ka shkruar edhe Shoqata Mbarëkombëtare e Detarëve “Adrijon”.

“Është ndarë nga jeta detari Kostandin Lepri. Lamtumirë Kostandin!

I përjetshëm qoftë kujtimi yt.

Kostandini, ky njeri e profesionist i mirë, punoi për shumë vite mjeshtër në Kantierin Detar dhe mbas viteve 1990, punoi për shumë vite në anije të ndryshme private.

Ai do të mbetet model i një shoku, miku e kolegu, për detarët shqiptarë.

Të qoftë dheu i lehtë Konstandin!”,- shkruan shoqata “Adrijon” në rrjete sociale.

Varrimi i 63-vjeçarit do të bëhet ditën e mërkurë, në orën 10.00 në varrezat e reja të Durrësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Facebook”  ka bërë të hënën një thirrje për partitë politike, duke u kërkuar atyre të jenë transparente për mënyrën se si do të financoj

Në Shqipëri vijojnë të mbeten të larta shifrat e viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit me rastin e 8 Marsit ka zhvilluar një vizitë në Qendrën për Shërbime Mbrojtëse, Fuqizuese dhe Emergjente

Fëmijët e një shkolle jopublike në qytetin e Durrësit kanë surprizuar gratë e shtruara në repartin Covid, në spitalin rajonal, por edhe i

Në vijim të masave të marra për përballimin e situatës së krijuar nga pandemia COVID-19, autoritetet greke kanë vendosur shtyrjen e afati

Urdhri i mjekut Durrës, përmes një postimi në rrjete sociale, ka uruar të gjitha mjeket e rajonit të Durrësit, të gjitha bluzat e bardha,

Ditën e sotme, në sallën e Këshillit Bashkiak Durrës, me rastin e 3 vjetorit të themelimit të saj, që përkon me Ditën Ndërkombëtare të Gr

Gjatë fundjavës, policia gjobiti 2511 shtetas që nuk kanë zbatuar masat anticovid, 2488 prej tyre për mosvendosjen e maskës mbrojtëse.

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Luan Dacin, gjyqtarin e pezulluar të Ko

Sot, në ditën ndërkombëtare të gruas, teatri “Aleksandër Moisiu” në Durrës vjen me një nismë të re, me një tribut ndaj të gjithë atyre në