Ndahet nga jeta parodisti i Vlorës, Bujar Qesja: Dheu i lehtë vëlla!

30/05/2019 - 21:49

Nga Bujar Qesja

Një lajm i dhimbshëm vjen nga qyteti i Vlorës. Ka ndërruar jetë, pas një goditje në zemër, në moshën 64 vjeçare, një nga yjet e humorit vlonjat. Ai është miku ynë i madh, Muhamet Liko.

Parodistët e Vlorës, ishin të ftuar në të gjitha veprimtaritë artistike që zhvilloheshin në Durrës dhe ishim bërë me ta, si një familje e madhe. Kur u takuam herën e fundit, ku është fiksuar edhe kjo foto, në pas kuintat e skenës së teatrit “A. Moisiu” me 26 tetor 2018, Meti m’u ankua nga zemra. Në mos gaboj, më tha që kishte qenë edhe në Itali për disa vizita. Por humori i tyre ishte i tillë, që edhe këto momente të vështira të jetës së tyre, i kalonin me sportivitet.

Paradistët e Vlorës, me Mane Lumanin, por pas një operacioni në grykë iu fik zëri, me Agron Hamon, Afrim Agalliun dhe Muhametin tonë, ishin të jashtëzakonshëm me humorin e tyre. Serioziteti i tyre shkonte deri atje, që sa herë vinin në Durrës prezantonin repertor të ri.

Largimi nga jeta i Metit tonë të mirë, na ligështoi pa masë. Humbja e tij është edhe një goditje e rëndë, ndaj humorit të famshëm të parodistëve të Vlorës.

Ngushëllimet më të prekshme familjes së tij! 
Ngushëllime edhe dy miqve tanë, Agron Hamos dhe Afrim Agalliut!

Dheu i lehtë vëlla!

Me shumë dhimbje
Bujar Qesja

Durrës më: 30 maj 2019

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gota e pjata plastike, degë pemësh apo dheu nga vazot e luleve që ishin vendosur deri pak orë më parë në sheshin kryesor të qytetit të Du

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.

Ditën e sotme në portin e Durrësit ka mbërritur një anije ushtarake, pjesë e marinës turke.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në vijim të kontrolleve rigoroze në të gjitha subjektet që prodhojnë, përpunojnë dhe tregtojnë produkte us

Një milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh pritet të skadojnë në fund të këtij viti.

Pas prishjes së ndërtesës katër katëshe, pranë stadiumit të ri "Arena Kombëtare", radhën e pati një ndërtesë në Kashar për t'i hapur rrug

Në Shqipëri shumica socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj p

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka përzgjedhur 15 emrat e prokurorëve, të cilët do të vijojnë garën për t’u bërë pjesë e Prokurorisë së Po

 Kanë kaluar dy ditë pas ngjarjes së ndodhur në kanionin e Holtës, ku humbi jetën 26-vjecarja, Desantila Sollaku, nga prurjet e fuqishme