Ndarja nga jeta e kolonel Neshet Shenës, reagon ministrja Olta Xhaçka

13/08/2020 - 17:35

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, me anë të një statusi në “Facebook” ka kujtuar Neshet Shenën, kolonelin që u nda nga jeta sot pas një sëmundje të rëndë.

Xhaçka shprehet se Shena do të mbahet mend për faktin se dha kontribut shumë të çmuar për 35 vjet në Forcat e Armatosura, ndërsa shtoi se do të kujtohet kontributi i tij i madh njerëzor e profesional.

Postimi i Olta Xhaçkës:

Pas një beteje të vështirë me një sëmundje të rëndë, kolonel Neshet Shena, komandanti i Qendrës së Bashkuar Operacionale, u nda nga jeta duke lënë në hidherim familjen dhe të gjithë ata që e njohën dhe punuan me të, në 35 vite të karrierës në Forcat e Armatosura.

Mirënjohje pa kufi për kontributin njerëzor e profesional të një prej oficerëve më të përkushtuar në FA. Ngushëllimet më të ndjera bashkëshortes e dy djemve.

U prehsh në paqe, kolonel Shena!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një fëmijë 18-muajshe është dhunuar fizikisht në një prej kopshteve private në lagjen periferike numër 8 , “Çezma e Ferrës” në Durrës të

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon nga detyra ish-drejtuesen e Prokurorisë për Krime të Rënda, Donika Prela. 

Ka vijuar edhe gjatë 24 orëve të fundit aktiviteti sizmik në vendin tonë.

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta në zonat jugore.

Floresha Zhidru, ish-bashkëshortja e 71 vjeçarit Lefter Zhidru i cili u ekzekutua pasditen e të enjtes nga RENEA, mund të hetohet nga pro

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar pak minuta më parë në vend.

Prefektura e Shkodrës njofton qytetarët se në 5 ditët në vijim do ketë reshje të dendura shiu në në veri dhe veri-lindje të vendit, prand

Në Tiranë mjekët e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” zhvilluan sot një protestë të heshtur, duke kërkuar përmirësimin e kushte