Ndërhyrjet në akset e Durrësit/ "Taktika që ndjek korrupsioni, bëhet rruga, pas një viti bëhen kanalizimet"

08/08/2020 - 19:12

“Është taktika që ndjek korrupsioni i nxitur nga babëzia. Gjithçka fillon dhe mbaron te babëzia.”

Kështu i komenton kreu i PD-së së Durrësit, Ferdinand Xhaferaj ndërhyrjet e herë pas hershme që bëhen në rrugët e qytetit bregdetar. Sipas tij, është krijuar një mënyrë sjelljeje nga autoritetet qeverisëse për të abuzuar.

Ai përmend punimet ndër vite në rrugën “Aleksandër Goga” dhe atë “Pavarësia” në plazh, ndërsa shprehet se të njëjtin fat do të ketë edhe rruga kryesore në Xhafzotaj që njihet ndryshe si aksi rrugor “4 rrugët, Shijak - Nishtulla, Durrës”

“Është krijuar një mënyrë sjelljeje. Ky është i disati rast. Janë tre denoncime që ne kemi bërë në SPAK, pikërisht për këto çështje. Ruga "Aleksandër Goga", u shtrua në 2018-ën me 700 milionë lekë, u riprish në 2019-ën. Për rrugën e plazhit, u paguan 10 milionë euro në 2007-ën dhe janë paguar 7 milionë euro të tjera për bërjen e rrugës. Kjo po ndodh edhe me segmentin që lidh Durrësin me Shijakun. Bëhet dhe pas një viti ndërhyhet për të bërë kanalizimet. Janë të gjitha taktika që ndjek babëzia.”, tha Xhaferaj.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkimi Evropian ka financuar 35,5 milionë euro për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës.

Mbledhja e përbashkët mes qeverise se Shqipërise dhe Kosovës do të mbahet në Tiranë.

Bashkia e Shijakut është ndër të parat që vlerëson transparencën e punës së saj në raport me qytetarët. Për këtë ajo vë në dispozicion të

Tre javë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit – kur Durrësi ishte ende një qytet ‘fantazmë’, kryeministri Edi Rama firmosi në emër t

Oficeri Hekuran Bregu është komanduar ditën e sotme në krye të Operacionit Forca e Ligjit.

Tarifa më të ulta për shërbimin funeral në Njësitë Administrative të bashkisë Durrës (ish-komunat).

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Infektimi i 5 mësuesve të gjimnazit “Sami Frashëri” në Përmet me Covid-19 ka çuar në mbylljen e shkollës.

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka reaguar reaguar pas infektimit me koronavirus të shefes së Departamentit të Epidemiologjisë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj shoqëruar nga zv.drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Albert Dervishaj dhe Drejtori i Akademisë së Si