Ndërroi jetë nga koronavirusi, si u infektua 77-vjeçari nga Kavaja

31/03/2020 - 20:29

Kishte 16 ditë në terapi intensive në infektivin e Tiranës, por nuk mundi të mbijetojë. 77 vjeçari nga Kavaja mbylli sytë i vetëm pasditen e sotme.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se pacienti ndërroi jetë në mënyrë të papritur nga një infarkt miokardi.

Përveç koronavirusit, 77-vjeçari vuante nga disa sëmundje të tjera kronike.

Ndërkohë, sipas asaj që raporton Abc News, 77-vjeçari që humbi jetën sot në Infektiv, është nga Komuna e Synejit në Kavajë.

“77-vjeçari është dërguar në Tiranë në datën 16 të këtij muaji, ai ka një histori udhëtimi në Itali. Fillimisht ka kryer në vizitë në spitalin e qytetit të Kavajës dhe më pas është dërguar në Durrës. Në momentin që ka kryer testin për COVID-19 ka rezultuar pozitiv dhe është dërguar menjëherë në spitalin e Infektivit në Tiranë”.

Gjatë kohës që ka qenë i karantinuar ka shfaqur probleme shëndetësore.

Ndërkohë familjarët pasi morën përgjigjen për infektimin e 77-vjeçarit u karantinuan, ndërsa pas testit asnjëri prej tyre nuk rezultoi i prekur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazeta franceze "Le Monde" ka shkruar për shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Gazeta e cilëson një akt barbar të qeverisë.

Numri i rasteve të konfirmuara pozitivë në të gjithë vendin sot ka kaluar mbi 1 mijë.

Tom Blickman, një ekspert i reformës së politikës së drogës në Institutin Transnacional me qendër në Amsterdam, ka komentuar vendimin e q

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve të Humbur, Policia e Shtetit i është bashkuar fushatës sensibilizuese “Don’tBeAnEasyCatc

Deri në orët e mesditës, vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Europa Nostra i ka drejtuar sot një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, një javë pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Një 12-vjeçare është larguar nga banesa e saj në lagjen nr.4 në Durrës.

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero i është përgjigjur pedagogut Erion Kristo i cili një ditë më parë tha: "Ajri të shëron?

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të

Zbardhen detaje të reja nga grabitja spektakolare në Tiranë, ku Donald Hoxha bashkë me Gentian Kanen vodhën mbi 250 milionë lekë nga maki