Ndërron jetë nga Covid-19 punonjësi i policisë, kishte humbur edhe të atin

17/09/2020 - 22:44

Koronavirusi i ka marrë jetën një punonjësi policie 50-vjeçar.

Ilir Nerguti ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm te Spitali Infektiv. Nerguti ishte i shtruar prej 3 javësh tek Infektivi, pasi ishte i infektuar me COVID-19, por nuk mundi të fitonte betejën e tij.

Ai ishte baba i dy fëmijëve dhe ndërroi jetë 15 ditë pas babait të tij, i cili kishte humbur gjithashtu jetën nga Covid-19

Për vdekjen e tij ka reaguar edhe deputeti  i opozitës parlamentare Halit Valteri, i cili shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të mikut të tij duke thënë se kolegët humbën një profesionist dhe shteti një njeri të madh.

“Prehu në paqe miku im, sot ne humbën një mik të mirë, kolegët një profesionist në detyrë që mbante dhe Shteti humbi një njeri të madh. Krenar për çdo ditë që kemi biseduar dhe këshillat e tua do jenë të vlefshme gjithë jetës. Do të kujtojmë gjithmonë Komandant Ilit Nerguti”, shkruan Valteri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin nga detyra të prokurores së Durrësit, Enkeleda Osmani.

Komunitetit Mysliman i Shqipërisë ka reaguar lidhur me sulmet terroriste që ndodhën në Francë, ku humbën jetën disa persona.

Eksperti i shëndetit publik, mjeku Erion Dasho ka denoncuar përmes një postimi në Facebook rastin e një të riu me Covid, i cili ka patur

Një naftëtar i është përgjigjur Ramës nga Ballshi për grevën pasi kryeministri dje u bëri thirrje që të marrin shembull nga Liga Profesio

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak Durrës që do të mbahet në mesditë, dy nga pikat e rendit të ditës (pika nr.3 dhe pika nr.15) k

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka njoftuar se duke filluar nga sot të gjitha seancat dëgjimore me subjektet e rivlerësimit do të bëhe

Sot në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Durrëa, pritet të kalojë për miratim lista e shtatë me subjektet përfitues të programit të grantit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët, por që herë pas here do të zëve

Flamuri turk me gjysmëhënë është shfaqur në godinën e Universitetit Politeknik të Tiranës.