Ndodh edhe kjo! Vidhen lulet e mbjella në sheshin "Liria" në Durrës (VIDEO)

24/04/2019 - 15:58

Në këtë vend, çuditë nuk kanë të sosur! Në vendin ku grabiten paratë e bankave ditë për diell, ku grabiten identitetet e njerëzve dhe gjithçka materiale, kishin mbetur pa u grabitur vetëm lulet në lulishte, por edhe atyre u erdhi radha.

Mirë që prej ndërtimit të sheshit "Liria" qytetarët durrsakë nuk kishin parë gjelbërim me sy, por edhe kur ndërmarrja e gjelbërimit u kujtua për të mbjellë lule në ato pak vende të lëna pa u shtruar pllakat e mermerit, ka ndodhur çudia.

Punonjësit e gjelbërimit mbjellin lulet paradite ndërsa mëngjesin tjetër ato shkulen dhe vidhen. Rasti konkret ka ndodhur para bashkisë së qytetit ku lulet e mbjella në ato kuadrate të vegjël të destinuar për lulishte që thyejnë të nxehtin që çlirojnë pllakat e mermerit janë vjedhur nga persona ende të paidentifikuar.

Edhe lulet e mbjella përgjatë rrugës nga sheshi "Liria" deri te godina e gjykatës po ashtu janë shkulur e janë vjedhur. Denoncimi është bërë nga punonjësit që në mëngjes duhet t’i ujisnin lulet.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së sotme, votoi me 3 vota pro dhe 2 kundër për pranimin e kërkesës ankimore të subje

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njofton se po monitoron me rigorozitet cilësinë dhe efektivitetin e kontrolleve në Pikat e Kalimit Kufitar

Disa zona të Tiranës do të mbesin sot pa energji elektrike për disa orë, kjo për shkak të punimeve që po bëhen në rrjet.

Në Tiranë protesta e 6-të kombëtare kundër qeverisë të shtunën ( 25.05) u mbyll paqësisht, pa dhunë e sulme ndaj institucioneve si dy jav

Moti ditën e sotme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

“Është e vështirë sot t’i shpjegosh një turisti që vjen nga Kina, Tajvani, Gjermania apo Franca, si pjesë e tureve kulturore, se ajo

Rreth 500 balona u lëshuan mbrëmjen e sotme në qiell nga protestuesit e opozitës. 

Më shumë se 60 minuta protestë pa asnjë incident. Krejtësisht ndryshe kjo protestë e gjashtë kombëtare e opozitës.