Ndodh edhe kjo! Vidhen lulet e mbjella në sheshin "Liria" në Durrës (VIDEO)

24/04/2019 - 15:58

Në këtë vend, çuditë nuk kanë të sosur! Në vendin ku grabiten paratë e bankave ditë për diell, ku grabiten identitetet e njerëzve dhe gjithçka materiale, kishin mbetur pa u grabitur vetëm lulet në lulishte, por edhe atyre u erdhi radha.

Mirë që prej ndërtimit të sheshit "Liria" qytetarët durrsakë nuk kishin parë gjelbërim me sy, por edhe kur ndërmarrja e gjelbërimit u kujtua për të mbjellë lule në ato pak vende të lëna pa u shtruar pllakat e mermerit, ka ndodhur çudia.

Punonjësit e gjelbërimit mbjellin lulet paradite ndërsa mëngjesin tjetër ato shkulen dhe vidhen. Rasti konkret ka ndodhur para bashkisë së qytetit ku lulet e mbjella në ato kuadrate të vegjël të destinuar për lulishte që thyejnë të nxehtin që çlirojnë pllakat e mermerit janë vjedhur nga persona ende të paidentifikuar.

Edhe lulet e mbjella përgjatë rrugës nga sheshi "Liria" deri te godina e gjykatës po ashtu janë shkulur e janë vjedhur. Denoncimi është bërë nga punonjësit që në mëngjes duhet t’i ujisnin lulet.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situata e zjarrit vazhdon të ngelet problematike në Shëngjin.

Aktorja dhe regjisorja Ilire Vinca ka reaguar në lidhje me postimin e kryeministrit Rama i cili e citoi atë në mbështetje të një godine t

  • 4 herë rikonstruksion i bulevardit “Dyrrah” në 7 vite dhe rreth 2 milionë euro të taksapaguesve durrsakë që shpenzohen për t

Pronari i kontenierit të bananeve Arbër Cekaj, ku u gjetën 613 kilogramë kokaine rrezikon të kthehet në Shqipëri.

Më 23 gusht 2019, atashetë ushtarakë gjerman, nënkolonel Hans Peter Vamsler (Wamsler), i cili plotësoi qëndrimin në Shqipëri dhe nënkolon

Këshilli i Qarkut Durrës, i cili ka në përbërjen e tij këshilltarë bashkiakë nga 3 bashkitë (Durrës, Shijak dhe Krujë), do të jetë i domi

Derdhja e ujërave të zeza në det është pamja më e shëmtuar që iu serviret pushuesve vendas dhe të huaj që zgjedhin bregdetin e Shqipërisë

Shqipëria po përjeton periudhën më të mirë turistike të pas viteve ’90. Të huajt e kanë “pushtuar” atë nga veriu në jug.

Tirana solidarizohet me Shëngjinin dhe Bashkinë e Lezhës për të përballuar situatën e vështirë të shkaktuar nga zjarri masiv që kanë përf