Ndryshon moti, si parashikohet këtë të martë

09/07/2019 - 08:19

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime në zonat bregdetare, ndërsa gjatë pasdites do të ketë zhvillim të vranësirave në zonat veriore duke gjeneruar rebeshe afatshkurtër shiu.

Temperaturat do të luhaten nga 15-37 gradë Celsius. Era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h në drejtimin perëndimor duke shkaktuar në det dallgëzim 2 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edmond Prenga është një 39-vjeçar shqiptar që mbërriti në Itali si emigrant, ndërsa tani është pronar i një furre buke në Romë. Ai ka ven

Ambasadorja e SHBA-venë Tiranë, Yuri Kim ka kujtuar përmes një postimi në Facebook 11-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar lajmin se mjeku i njohur Roland Xhaxho është shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë, pasi ka rezul

Inspektorati Shëndetësor Durrës ka gjobitur sot dy subjekte në qytet pas kontrolleve për zbatimin e masave të qeverisë kundër përhapjes s

Ka shkuar në 18 numri i viktimave të shkaktuar nga COVID-19 në Shqipëri ndërsa 333 persona janë të prekur nga ky virus.

Në 24 orët e fundit janë testuar 216 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 29 raste të reja me COVID-19.

Mjeku i njohur, Dhimitër Kraja i cili u prek nga koronavirusi, ka dalë i shëruar nga spitali Infektiv, pas trajtimit disa ditor në këtë r

Në kuadër të masave të marra ndaj përhapjes së Covid-19 dhe zbatimit të aktit normativ për aminstinë e të burgosurve, ka nisur këtë të sh

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndarë lajmin e mirë se janë shëruar 3 infermierë të prekur nga COVI

Ambasada shqiptare në SHBA bën me dije se të paktën nëntë persona, anëtarë të komunitetit shqiptar në Amerikë kanë humbur jetën për shkak