Në arrati prej disa muajsh, çështja e Agim Kajmakut kalon për gjykim

18/02/2020 - 16:21

Gjykata e Tiranës ka çuar për gjykim dosjen ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili ndodhet prej katër muajsh në arrati dhe po kërkohet nga policia.

Gjyqi ndaj tij duket se do fillojë në mungesë. Prokuroria firmosi urdhër-arrestin për Kajmakun më 11 nëntor të vitit të kaluar.

Ish-kryebashkiaku u denoncua nga Partia Demokratike se kishte fshehur dënimin në Greqi për falsifikim parash, gjë që e kishte fshehur kur kishte plotësuar formularin e dekriminalizimit.

Prokuroria e akuzon Kajmakun për 3 vepra penale "Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve", "Falsifikim i dokumentave" dhe "Kryerja e funksionit pas dhënies fund të detyrës".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia Kufitare në Portin e Durrësit ka goditur një rast të kontrabandës me mallra që paguhet akcizë dhe të falsifikimit të dokumenteve.

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero tha se kjo javë do të jetë dhe piku i pandemisë në vend dhe se javën e tretë të prillit numri i rasteve do

Ndonëse i detyrueshëm për të mirën tonë dhe të atyre që duam, izolimi për një kohë të gjatë krahas mbrojtes nga koronavirusi, shkakton sh

Vjen sasia e parë e respiratorëve të rinj, financim i qeverisë shqiptare për forcimin e kapaciteteve në përballimin e situatës së COVID-1

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka postuar në Facebook videon e një prej pacientëve që sot lë Spitalin

Në kuadër të situatës së krijuar në vend nga përhapja e virusit COVID-19 si dhe masave për të përballuar sa më mirë këtë situatë, Bashkia

Stafi mjekësor shqiptar kanë nisur nga puna në spitalin e Brescias në Itali pas një trajnimi të shkurtër ditën e parë duke u vendosur në

Në Shqipëri autoritetet thanë se janë në rrugë të mbarë në përpjekjet e tyre për të frenuar përhapjen e koronavirusit, ndërsa nuk shfaqën

Prej dy javësh, një grup sipërmarrësish durrsakë vazhdojnë nismën e tyre të përbashkët për t’iu ardhur në ndihmë kategorive më vulnerabël