Nën hetim biznesmeni i naftës, mori peng një person për para borxh

13/10/2019 - 15:57

Biznesmeni i naftës Frident Kuqi është nën hetim nga Prokuroria e Tiranës për akuzat “Heqje të paligjshme të lirisë” dhe “Keqtrajtim personi”.

Kuqi, që është pronar i një kompanie nafte që operon në treg, është përfshirë në një ngjarje më datë 3 tetor të këtij viti, teksa akuzohet se ka dhunuar dhe më pas ka marrë peng pronarin e një pike karburanti në qytetin e Përmetit.

Ka qenë ky i fundit që ka kallëzuar në prokurori biznesmenin që tashmë akuzohet se ka marrë peng 57-vjeçarin Gëzim Ibrahimi, dhe përmes presionit e ka çuar tek noteri, ku duhet të firmoste një dëshmi ku pranonte se i kishte një borxh prej 30 milionë lekësh të vjetër Kuqit.

Kjo pasi Kuqi i kërkonte 57-vjeçarit qiranë e pikës së karburantit në Përmet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërsa qershori sapo ka nisur, muaji maj përfundoi pa dritë jeshile për kalimin e këstit të pestë të bonusit të qirasë, që e përfitojnë q

“BalkanWeb” ka siguruar dosjen hetimore, ku është dëshmia tronditëse e 15-vjeçares nga Babrruja, e cila ra pre e një abuzimi seksual nga

“Telefonatat e shumta ndaj 127 kishin të njëjtën përgjigje, rrini i qetë në shtëpi se nuk keni asgjë, ndërkohë që digjesha nga temper

Një ditë më parë, zbulimi i një rasti të dyshuar me Covid-19 bëri që në institucionin e Kadastrës të paraqiteshin që herët në mëngjes pun

Në 400 km vijë bregdetare që ka Shqipëria, 12 % prej të cilave janë të menaxhuara, këtë sezon jo të zakontë turistik, ministri i Turizmit

Të gjithë personat, përfshirë edhe ata shqiptarë që do të hyjnë në Kosovë do të vetëizolohen për 7 ditë nëse ata nuk kanë bërë tamponin 4

Pas alarmit të dhënë dje për përhapjen e mundshme të Covid-19 te Kadastra e Durrësit, mëngjesin e sotëm ka nisur kryerja e testit për pun

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë me shpërthim të kontrolluar pallatin e VIP-ave në lagjen 11, bulevardi Dyrra

Nisin hetimet disiplinor për gjyqtaren e rrethit gjyqësor në Krujë, Ekelejda Hoxha.