Nëna "rrëmben" djalin 6 ditë para gjyqit. Zbulohen ku po jetojnë në Durrës. Në kërkim nga autoritetet amerikane

08/11/2019 - 09:10

Një pistë po çon në zbulimin e vendodhjes së 35-vjeçares Mirela Zefit dhe djalit të saj 8-vjeçar të zhdukur prej muajit gusht, gjatë emisionit Pa Gjurmë. Një telefonatë gjatë emisionit ka treguar se Mirela bashkë me djalin e saj janë strehuar përgjatë muajve të verës në një banesë me qira në zonën e njohur si Çezma e Ferrës në Durrës. Ajo tha se nënë e bir tashmë janë larguar nga kjo banesë por vijojnë të jenë në qytetin e Durrësit.

"Ajo gjithë verës unë e kam parë, bashkë me çunin. Ishte me qira. E dëgjoja kur bërtiste. Kishte marrë shtëpinë te Çezma e Ferrës. E kam parë para dy ditësh te muzeu. Ecën para vetë, fëmijën e lë mbrapa. Po të vini të pyesni aty ku ka qenë me qira mund ta gjeni", tregoi dëshmitarja. Ndërsa nga Amerika një një lidhje Skype gjatë emisionit bashkëshorti i Mirelës, Martin Zefi, u shpreh se ajo ka problem dhe nuk është e vetëdijshme për veprimet që bën dhe se djali është larguar me të pa dëshirën e tij.

"Ajo ka një vit e ca që ka pasur probleme. Pati marrë ilaçe. U tremb. Thoshte se doktorët duan ta paralizojnë. Më 19 korrik kam ikur në punë, kemi folur bashkë. Kur erdha te shtëpia nuk e gjeta aty. Aty ma mori mendja se çfarë është problemi i saj. Ajo ka thënë se duan ta mbysin dhe ta helmojnë. Djali ka qenë i sëmurë i dilnin disa puçrra. E ka marrë djalin e ka çuar në spital ka thënë ma kanë helmuar. Ajo ka qëndruar në një apartament me qira.  Kam marrë një avokat, ai më ka thënë merre sille në gjykatë. Ajo e ka marrë djalin e ka ikur", u shpreh Martin Zefi.

2 vite para se të largohej drejt Amerikës ajo kishte shfaqur probleme psikologjike, ndërsa ndaloi së vazhduari kurën që merrte. Ajo nuk dërgonte as në shkollë të birin nga frika e një rrëmbimi, ndërsa sot akuzohet vetë për rrëmbim nga autoritetet Amerikane, raporton "Report tv".

Mirela kujdesej për të birin, ndërsa bashkëshorti Martini punonte në ndërtim. Më shumë se një dekadë bashkë, jeta e tyre ndryshoi në 360 gradë. Pas një jete të ndërtuar në Amerikan e largët, Mirela vendos të marrë djalin dhe të largohen. Në momentin që asaj i erdhi lajmërimi nga gjykata për t’u paraqitur më datë 22 gusht lidhur me kujdestarinë që kishte kërkuar bashkëshorti ndaj fëmijës, ajo largohet pa gjurmë, më datë 16 gusht të këtij viti, një javë para zhvillimit të kësaj seance.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre anëtarët e këshillit të Autoritetit të Mediave Audiovizive kanë votuar kundër  kalimit në Kuvend të projektligjit “Për shërbimet e me

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dh

Burime të rezervuara tregojnë se përveç ambasadorit të OSBE, Bern Borchardt, i cili u shpall person non grata prej Presidentit Meta, mëso

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie.

18 ditë pas atentatit që e la të plagosur është larguar drejt shtëpisë së tij, shtetasi Aleksandër Laho, i njohur ndryshe si "Rrumi".

Tashmë është hapur gara për pozicionin e kryeprokurorit të Shqipërisë.

Mëngjesin e sotëm, 11-vjeçari Alvin Berisha, i shoqëruar nga babai Afrimi e familjarët e tij, ka nisur vizitat mjekësore në spitalin e Le

Objektet e zbuluara në ujrat detare pranë Durrësit së shpejti do të vendosen së bashku në Muzeun Arkeologjik, i cili kohët e fundit ka ma

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 33-vjeçaren, Amarilda Leka e cila përmes mashtrimit arriti t'i merrte 50 mijë euro një të dënuari për v

SHCBA ka nisur verifikimet për disa punonjës policie pasi dyshohet se kanë dekonspiruar aksionin për arrestimin e ish kryebashkiakut të V