Nënkryetari i bashkisë Durrës kapet 'mat': “E mbyllëm historinë me ju. S’kemi as nerva, as qejf, që të ashtu…” (VIDEO)

22/02/2019 - 21:32

Në mesin e Janarit emisioni “Stop” trajtoi rastin e tenderit të autobusëve në bashkinë e Durrësit. Bashkia kishte skualifikuar pa të drejtë kompaninë “Vata trans”, ndërsa Gjykata Administrative Durrës në 5 shkurt kërkoi rishikim të procedurës së tenderit.

Pas rastit të publikuar në emisionin “Stop” për sa i përket tenderit të linjës së autobusëve Manëz-Durrës-Manëz, Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Durrës më datë 5 Shkurt 2019  del me këtë vendim: I pranon pjesërisht kërkesë-padinë shoqërisë “Vata Trans” si dhe detyron palën e paditur, bashkinë Durrës të rishikojë konkursin e hapur për kryerjen e shërbimeve të rregullta të transportit në linjën Manëz-Durrës-Manëz.

Klodian Vata thotë për mikrofonin e Tv Klan se për të dhe për familjen e tij ky është një lajm shumë i madh, shumë i gëzueshëm. “Që pas ndërhyrjes së emisionit “Stop” gjithçka po merr rrugën e duhur. Gjatë kësaj kohe, sipas verifikimeve të mija, Nënkryetari i Bashkisë, Zhulien Varfaj, i cili ka qenë edhe anëtar i komisionit vlerësues në tenderin me datë 27.9.2018 ka bërë shumë shkelje, duke ndryshuar licencën e linjës Manëz-Durrës-Manëz, duke firmosur në vend të kryetarit të bashkisë dhe duke certifikuar një mjet, i cili nuk ka qenë i futur në tender. Për mjetin me targë 583 TP. Megjithatë unë pata një ballafaqim me nënkryetarin e komisionit, i cili ka edhe postin e nënkryetarit të Bashkisë Durrës, Varfaj, i cili më thotë: ne e kemi mbyllur këtë pjesë, ti mund të presësh edhe 20 vjet, mund të bëhesh edhe me mjekër, për më tepër shikoni videon në fund:”

Nënkryetari Zhulien Varfaj – E mbyllëm neve historinë me juve. S’kemi as nerva, as qejf, që të ashtu…

Qytetari – Ore zotëri, ti dakord s’ke nerva, po unë kam ja 2 vjet që po pres.

Nënkryetari Zhulien Varfaj – Atëherë, mund të presësh edhe 22 vjet, mund të bëhesh edhe me mjekër edhe pastaj kjo pjesa është e jona!

Klodian Vata falënderon emisionin “Stop” dhe i bën thirrje Gjykatës Administrative të Apelit Tiranë të marrë vendimin e drejtë nëse Bashkia e Durrësit apelon çështjen.

Unë e falënderoj shumë “Stop”-in për këtë vendim që ka marrë gjykata, por kjo nuk është zgjidhje përfundimtare për mua. Nëse Bashkia Durrës e ankimon këtë vendim të marrë nga Gjykata administrative e shkallës së parë Durrës, vendimi do të shkojë në Gjykatën administrative të Apelit Tiranë. I bëj thirrje Gjykatës Administrative të Apelit Tiranë të mbajë qëndrimin e duhur dhe të vendosë vetëm të drejtën./tvklan.al

 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime dhe vrnaësira të herë pas hershme gjatë paradites.

Tre anëtarët e këshillit të Autoritetit të Mediave Audiovizive kanë votuar kundër  kalimit në Kuvend të projektligjit “Për shërbimet e me

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dh

Burime të rezervuara tregojnë se përveç ambasadorit të OSBE, Bern Borchardt, i cili u shpall person non grata prej Presidentit Meta, mëso

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie.

18 ditë pas atentatit që e la të plagosur është larguar drejt shtëpisë së tij, shtetasi Aleksandër Laho, i njohur ndryshe si "Rrumi".

Tashmë është hapur gara për pozicionin e kryeprokurorit të Shqipërisë.

Mëngjesin e sotëm, 11-vjeçari Alvin Berisha, i shoqëruar nga babai Afrimi e familjarët e tij, ka nisur vizitat mjekësore në spitalin e Le

Objektet e zbuluara në ujrat detare pranë Durrësit së shpejti do të vendosen së bashku në Muzeun Arkeologjik, i cili kohët e fundit ka ma

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 33-vjeçaren, Amarilda Leka e cila përmes mashtrimit arriti t'i merrte 50 mijë euro një të dënuari për v