Nga e hëna, lehtësira për shoferët e Kavajës, kursejnë rrugën drejt Durrësit

15/06/2019 - 12:09

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se duke filluar nga e hëna e ardhshme, datë 17 qershor, ka vendosur të hapë sportelin e saj në qytetin e Kavajës.

Përmes një postimi në faqen e saj në “Facebook”, DPSHTRR njofton se do të ofrojë 8 procedura për qytetarët e Kavajës, për të cilat më parë duhet të udhëtonin drejt Durrësit.

Zyra e re do të jetë në ambientet e ADISA-s në Kavajë.

“Nga 17 qershori, sporteli i ri i DPSHTRR në ambientet e ADISA Kavajë! 
 Lehtësojmë 9136 zotërues mjetesh!
 Afrojmë pranë qytetarëve:
 8 Procedura 
73,088 shërbime në vit
Eliminojmë:
42 km rrugë vajtje-ardhje (Kavajë-Durrës)
1 orë vajtje-ardhje”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton të gjithë abontentët se më 22 dhe 23 korrik në disa zona të kryeqytetit do të ket

Njësia e qarkullimit rrugor pranë drejtorisë së policisë së qarkut Durrës ka përforcuar me shërbime shtesë akset më problematike të qarku

Shqiptari Festim Lato, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë raportohet të jetë vrarë në Holandë.

OBSH përgëzon Qeverinë Shqiptare për hapat e ndërmarrë për ndalimin e duhanpirjes dhe mbrojtjen e shëndetit nga të gjitha llojet e produk

Ashtu si në mandatin e parë, Bashkia e Tiranës vijon punën për shtimin e këndeve të lojërave për fëmijët.

Një super-operacion droge mes Italisë dhe Shqipërisë është finalizuar me sukses këtë mëngjes.

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar “Bradasheshi”, sekuestrohen 50 doza kokainë, aparate celular, një automjet dhe një shum

Policia Kufitare e Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kosovës kanë zhvilluar një trajnim në Plavë për rritjen e nivelit të kapaciteteve të Polic

Temperatura relativisht të larta dhe kthjellime mbizotërojnë në të gjithë Shqipërinë deri në orët e pasdites, kur në verilindje dhe jugli