Nga e hëna, lehtësira për shoferët e Kavajës, kursejnë rrugën drejt Durrësit

15/06/2019 - 12:09

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se duke filluar nga e hëna e ardhshme, datë 17 qershor, ka vendosur të hapë sportelin e saj në qytetin e Kavajës.

Përmes një postimi në faqen e saj në “Facebook”, DPSHTRR njofton se do të ofrojë 8 procedura për qytetarët e Kavajës, për të cilat më parë duhet të udhëtonin drejt Durrësit.

Zyra e re do të jetë në ambientet e ADISA-s në Kavajë.

“Nga 17 qershori, sporteli i ri i DPSHTRR në ambientet e ADISA Kavajë! 
 Lehtësojmë 9136 zotërues mjetesh!
 Afrojmë pranë qytetarëve:
 8 Procedura 
73,088 shërbime në vit
Eliminojmë:
42 km rrugë vajtje-ardhje (Kavajë-Durrës)
1 orë vajtje-ardhje”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka hyrë në Mesdhe tankeri “Epic Shikoku” me 8 mijë tonë gaz të lëngshëm, i cili është nisur më 14 nëntor 2019, ora 10:23 sipas orës vendo

Një ditë përpara pretencës së prokurorisë, biznesmeni Arbër Çekaj, i konsideruar nga ish-ambasadori amerikan Donald Lu, si peshku i madh

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka ankimuar vendimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë që e rendit të dytën në listë

Banorët e bllokut të pallatave në rrugën "Aleksandër Goga" pranë gjykatës, kanë marrë zgjidhje për furnizimin me ujë të pijshëm.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të ambasadorit të Shqipërisë në Turqi, Gent Gazheli.

Ashtu si Gjermania dhe Austria në parim ka mbështetur propozimin francez për zgjerimin e BE-së, por me kusht që kjo të mos vonojë çeljen

Në rrugën Tiranë-Elbasan vijon kontrolli me radar nga Policia Rrugore.

Vijon operacioni policor i koduar “RODONI”,  për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumente

Pas rreth 90 minutash, pak më parë ka mbaruar takimi i Presidentit Ilir Meta me aleatët e opozitës jashtë parlamentit.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime dhe vrnaësira të herë pas hershme gjatë paradites.