Nga nesër shi sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak

13/08/2019 - 15:05

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditën e nesërme, moti në vend do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme në veri.

Kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Reshjet e shiut parashikohen të bëhen të pranishme në mesditë e pasdite në veri. Në formë të lokalizuar rrebeshe afatshkutra në këto zona. 

Era do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë dhe përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të forcës 2 ballë. 

Temperaturat do të pësojnë rënie në mesditë. Parashikohen në: 

Vendet malore 20 deri në 33°C

Vendet e ulëta 22 deri në 38°C

Vendet bregdetare 23 deri në 35°C

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e djeshme, portali Fajtoje.al, publikoi një investigim lidhur me shpenzimet marramendëse  të Ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj

Mësohen detaje të reja nga shpërthimi i karburantit në Lezhë mbrëmjen e së shtunës.

Në Shqipëri Partia Demokratike dha sot disa detaje të tjera me të cilat ajo shoqëroi akuzat ndaj kryebashkiakut socialist të Vorës Agim K

Gjykata e Tiranës caktoi sot masën e sigurisë arrest me burg për Agron Selmanin i cili u arrestua të mërkurën, sapo doli nga Ambasada Ame

Në portin e Durrësit ka filluar rikthimi i emigrantëve drejt vendeve të tyre të punës, në Itali dhe shtete të tjera të Europës perëndimor

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar pas vrasjes së 26-vjeçarit Indrit Çelaj dy ditë më parë, ku kritikon ashpër drejtësinë shqiptare

Një peshkaqen dhelpër është kapur në afërsi të ishullit të Sazanit.

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me komentuesit në Facebook, lidhur me vrasjen e Indrit Çelajt pak ditë më parë në kryeqytet.

MeteoAlb parashikon se pjesa e parë e ditës mbizotërohet nga kthjellimet në të gjithë vendin, ndërsa pjesa e dytë e ditës sjell kalime vr

Të gjitha institucionet që administrojnë vlera monetare dhe veprojnë me sportele, të kenë të njëjtin standard, të zbatohet një politi