‘Ngrohen me batanije’, studentët vazhdojnë protestën

12/01/2019 - 16:05

Studentët nuk kanë ndërmend që të ndalojnë protestat e tyre. Edhe pse Edi Rama ka vënë kundër tyre të gjithë shtetin, duke i kërcënuar me polici, duke iu bllokuar dyert për të mos marrë bukë, duke u hequr edhe energjinë elektrike, studentët sërish nuk dorëzohen.

Ata vazhdojnë protestën e tyre të ngujuar nëpër fakultete. Për studentët e fakultetit të Ekonomisë, pas ndërprerjes së energjisë elektrike, mënyra e vetme e tyre për t’u ngrohur janë batanijet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jahti i parë për vitin 2019, në portin e Durrësit është ankoruar në kalatën nr.1.

Klement Balili, i ashtuquajtur si Eskobari i Ballkanit, ndodhet tashmë në pranga.

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro është duke u pyetur në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me skandalin e kompanisë “Dh

Dekani i Fakulteti Juridik, Artan Hoxha, gjatë një takimi me studentët, iu ka bërë thirrje që të ndërpresin protestën, pasi kanë marrë pe

Vijon bojkotimi i mësimit dhe ngujimi në kampusin universitar edhe gjatë ditës së sotme nga studentët e UAMD-së.

Shumë prej tyre studentëve protestues shprehen të vendosur për të vijuar kauzën duke theksuar se nuk do të tërhiqen deri në përmbushjen e

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep një panoramë të situatës së akseve rrugore në vend për këtë të mërkurë.

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Baftjar Rusi, një nga avokatët e Klement Balilit i ftuar në emsionin “Dritare me Rudinën” në News24 ka komentuar nëse klienti i tij ka vi

Zbulohen pamjet që tregojnë momentin e dorëzimit të Klement Balilit te drejtori i Policisë së Shtetit Ardit Veliu.