‘Ngrohen me batanije’, studentët vazhdojnë protestën

12/01/2019 - 16:05

Studentët nuk kanë ndërmend që të ndalojnë protestat e tyre. Edhe pse Edi Rama ka vënë kundër tyre të gjithë shtetin, duke i kërcënuar me polici, duke iu bllokuar dyert për të mos marrë bukë, duke u hequr edhe energjinë elektrike, studentët sërish nuk dorëzohen.

Ata vazhdojnë protestën e tyre të ngujuar nëpër fakultete. Për studentët e fakultetit të Ekonomisë, pas ndërprerjes së energjisë elektrike, mënyra e vetme e tyre për t’u ngrohur janë batanijet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit Ledion Lako bën të ditur se të mërkurën, më 26 qershor 2019, nisi lundrimin anija turistike “

Këshilli i Evropës konfirmon vendimin e tij për të mos dërguar vëzhgues për votimet e 30 qershorit ne Shqiperi.

Në Durrës ka nisur sot lundrimi i anijes së parë turistike, Happy Regina, duke shtuar kapacitetet për turistët, të cilët vizitojnë Shqipë

Ditën e sotme, ministri i Brendshëm dhe njëherasi edhe zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka folur sërish sot lidhur me emigracion

EU reporter, platforma e lajmeve multimediale europiane me bazë në Bruksel, ka publikuar një artikull në lidhje me zgjedhjet lokale të 30

Këshilli i Evropës (KiE) anuloi të mërkurën, në momentin e fundit, dërgimin në Shqipëri të delegacionit nga Kongresi i Autoriteteve Lokal

Më 26 qershor 2019, në Drejtorinë e Përgjithshme Detare (DPD) mbërriti kontrata e nënshkruar me Bankën Boterore (BB) për financimin e pro

Që nga anëtarësimi i Shqipërisë në NATO 10 vjet më parë, trupat shqiptarë dërgohen vazhdimisht me mision jashtë vendit.