Nis aksioni në Durrës për largimin e kioskave pranë shkollave (VIDEO)

11/09/2019 - 14:18

Në bazë të planit të masave për fillimin e vitit të ri shkollor, në Durrës ka nisur aksioni për heqjen e kioskave pranë shkollave 9-vjeçare apo gjimnazeve.

Në aksion janë përfshirë Policia Bashkiake në bashkëpunim me Inspektoratin e Mbrojtjes së Territorit dhe Ndërmarrjen Rruga.

Një ditë më parë, aksioni u përqendrua te shkollat në Shkozet, “Beqir Çela” dhe “Olsi Lasko”, ku janë hequr 4 kioska që shisnin produkte të ndryshme ushqimore, fastfood etj.

Burime nga Policia Bashkiake bëjnë të ditur për “DurrësLajm”, se aksioni do të vazhdojë në të gjitha shkollat e bashkisë Durrës.

Shpeshherë është ngritur zëri për shtimin e masave dhe kontrolleve ndaj kioskave që tregtojnë ushqime të shpejta, pasi janë në kushte të jopërshtatshme dhe ka pasur raste dhe helmimi të fëmijëve për shkak të produkteve të skaduara.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një status në Facebook ju drejtohet të gjithë atyre që nuk besojnë në ekzistencën e covid

Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i mjekut popullor në Lezhë, bashkë me nipin e tij, pasi akuzohet se mashtronte qytetarët me

Prokurorja më e re e SPAK, Manjola Kajana, u betua sot përpara Presidentit Ilir Meta.

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor në Durrës ka reaguar në lidhje me pretendimet që u ngritën sot për mungesën e tamponëve.

Kryetari i Sindikatës së Shëndetësisë në Durrës, Zija Alhysa, ka dalë sërish përpara kamerave, për të denoncuar mungesën e tamponëve.

Forcat e policisë së Durrësit kanë mbërritur para Prefekturës, ku ndodhet një numër i madh banorësh që po aplikojnë për grantin e rindërt

Me dhjetëra qytetarë nga Durrësi janë mbledhur në dyert e Prefekturës për të aplikuar për përfitimin e grantit të rindërtimit për banesat

Ministria e Shëndetësisë raporton se situata në Spitalin Infektiv vazhdon të jetë shumë serioze, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur

Tashmë të gjobiturit për shkelje nga policia rrugore mund t'i paraqesin pretendimet e tyre ose ndryshe ankimimet online, pa qenë nevoja p

Pas një hetimi disamujor, finalizohet operacioni policor i koduar "Danubi", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndi